Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin ETF – VanEck a SolidX Obejdou Povolení SEC po Nekonečných Průtazích

VanEck Securities Corp. a SolidX Management LLC požádali americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (U.S. Securities and Exchange Commission – SEC) o povolení k provozování ETF na Bitcoin. Po více než ročních průtazích nyní našli způsob, jak to částečně obejít.

VanEck a SolidX Bitcoin ETF

Čekání společností na schválení Bitcoin ETF – fondu obchodovatelného na burze – trvá již více než rok. Komise SEC dosud povolení neudělila, nicméně duo VanEck a SolidX našlo jiný způsob. Využijí pravidlo 144A zákona o cenných papírech z roku 1933, které jim umožní vydat tyto cenné papíry v omezené formě, pouze pro kvalifikované obchodníky.

To znamená, že nebudou k dispozici pro maloobchodní retailové hráče. Zpřístupněny budou jen institucím, jako jsou registrovaní investiční poradci a zajišťovací fondy. Začnou se obchodovat již 5. září 2019 na OTC Link ATS a údajně se jedná o první srovnatelný produkt svého druhu.

VanEck vysvětluje, že „kvalifikovaní institucionální kupci (QIB)” musí splnit určité požadavky a kapitálové limity, např. makléř s portfoliem cenných papírů alespoň v hodnotě 10 mil. $, apod.

Obě společnosti dále uvedly, že budou nadále usilovat o ETF pro retailové investory, navzdory překážkám a odkladům ze strany SEC.

“Jsme uprostřed změny hry pro instituce, pro bitcoinový ekosystém a pro to, jak účastníci trhu definují ETF,” řekl Daniel H. Gallancy, generální ředitel SolidX. Ed Lopez, šéf VanEck ETF produktu, pak řekl, že syndikát upisovatelů poskytl pojištění ve výši 125 milionů dolarů a dále říká:

“Institucionální investoři stále hledají přístup k zúčtovanému produktu, který nabízí návratnost ceny bitcoinů. Věříme, že tato nabídka řeší problémy spojené s přímými bitcoinovými investicemi.”

  • ETF je zkratka pro “Exchange Traded Fund” (veřejně obchodovaný fond). Jedná se o fond, který se obchoduje na velkých světových burzách s vysokou likviditou.

TIP: HODL | Jak si Koupit Bitcoin či Jiné Kryptoměny – Průvodce pro Začátečníka

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://www.bloomberg.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *