Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Franklin Templeton Spravující Aktiva za 700 mld. $ Chce Fond na Blockchainu Stellaru (XLM)

Franklin Templeton se sídlem v San Mateo v Kalifornii patří mezi přední správce podílových fondů. Nyní chtějí otestovat fond cenných papírů na blockchainu kryptoměny Stellar.

Akciový fond položený na síť XLM

Franklin Templeton Investments podala v úterý americké komisi SEC (pro cenné papíry a burzy) předběžný prospekt. Fond má v úmyslu být „vládním fondem peněžního trhu.“ To znamená, že 99,5 % majetku fondu budou tvořit vládní cenné papíry, vydávané vládou Spojených států.

V prospektu dále stojí, že „fond se také snaží udržovat stabilní cenu akcie 1,00 USD.” Minimální investice má být 20 dolarů a nákup bude probíhat prostřednictvím aplikace správce aktiv. Společnost Franklin Templeton věří, že tyto cenné papíry postavené na blockchainu XLM poskytnou akcionářům transparentnost. Nicméně upozorňují také na rizika, jako je např. hackerství.

Společnost upozorňuje, že se bude jednat o testovací projekt, který může být ukončen. Než budou smět fond spustit, potřebují povolení SEC. Ve fondu sice nebudou žádné kryptoměny, nicméně se jedná o další z příkladů využití kryptoměn a souvisejích technologií v praxi.

Mezitím VanEck a SolidX čekají déle než rok na povolení SEC pro své bitcoinové ETF fondy. Nyní spouštějí alespoň jejich omezenou verzi pro instituce. Zaznamenali jsme však i názor, který na svém twitteru vyjádřil Jake Chervinsky, že se ve skutečnosti nejedná o pravé ETF a toto označení je údajně pouze marketingová záležitost a je chybné.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.coindesk.com/
https://www.sec.gov/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *