Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinovej Kanál | Může někdo měnit a upravovat Bitcoin? Jak vylepšit BTC?

Bitcoinovej Kanál je pořad, kde se příliš neřeší kurzy, investice či novinky. V tomto seriálu jde zejména o osvětu a edukaci ohledně Bitcoinu a kryptoměn. V dnešním díle bude řeč o tom, kdo a jak může upravovat a vylepšovat Bitcoin. Je vůbec možné ho měnit?

Jak vylepšit Bitcoin?

Už vás někdy napadlo, že Bitcoin je sice skvělý, ale přecejen byste věděli o něčem, co by ho udělalo ještě lepším? Někdo by například chtěl více soukromí. Jiný levnější transakce. Obecným problémem je škálovatelnost, se kterou souvisí propustnost sítě a tedy i maximální množství transakcí za určitý časový interval. Když je transakcí málo, síť se zahltí, poplatky prodraží a Bitcoin se stane nepoužitelným. To by se mohlo stát, kdyby jeho akceptace rostla příliš rychle a rychleji, než jeho škálovatelnost.

Někoho proto napadlo, že by řešením mohly být co největší bloky, do kterých se přece vše vejde a je to. Nebo ne? Tak či tak, z těchto důvodů právě došlo k rozštěpení sítě na BTC a BTC Cash. Proč? Protože většina nesouhlasila s touto myšlenkou a pár jedinců si tak vytvořilo vlastní “Bitcoin” s vlastnostmi, které chtěli. Jednou z možností, jak zlepšit Bitcoin, je udělat si svůj vlastní. A letmý pohled na kryptomarket prozradí, že lidé skutečně nelenili a svých “Bitcoinů”, můžeme  li to tak říct, si vytvořili opravdu požehnaně.

Možná v tomto kontextu můžou i příznivci altcoinů pochopit určitou stížnost, kterou mají bitcoinoví maximalisti, kteří se v té záplavě neumí a asi ani nechtějí umět vyznat. Pro běžného uživatele a hodlera však nic nebrání tomu, abychom si vybrali minci nebo token podle sebe. Určitě je z čeho vybírat a některé projekty vypadají docela slibně. Na každém pracují vývojáři a dělají všechna ta kouzla, kterým normální člověk nemůže rozumět. Na Bitcoinu jich pracuje skutečně hodně a každou změnu zavedou až potom, co se na ní síť shodne. Ale o tom vám jistě již více řekne Kicom ve svém videu.

Video

Tento pořad vznikl ve spolupráci webu Hodler (článek) a youtubera Kicoma, který natočil následující video na Bitcoinovej Kanál. Jedná se o pravidelný seriál, který vychází každé úterý večer. Video začne ve 20:00!

 

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *