Sobota, 2 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Soukromé kryptoměny v problémech – OKEx jako první všechny privacy coiny delistuje

FATF vydal v červnu nové standardy proti praní špinavých peněz. Jejich součástí jsou potíže pro všechny soukromé kryptoměny (chcete li privacy coiny). Jako první je všechny delituje OKEx.

OKEx delistuje privacy coiny

O nadvládním tzv. Mezinárodním finančním komandu (FATF) slýcháme tehdy, když se na základě nařízení tohoto nevoleného orgánu imlementuje něco, co omezuje práva uživatelů kryptoměn (např. článek zde a zde). Nyní je to v souvislostí s dalším takovým případem. V ohrožení je naše právo na soukromí. Obávám se, že kryptoměny paradoxně pomůžou odstranit hotovost a sledovat tak veškeré transakce (viz např. plán Číny). Jednu z posledních nadějí na právo na soukromí by mohly představovat privacy coiny.

Soukromé kryptoměny se však dostávají do potíží díky FATF. Každá transakce nad 1000 USD musí být nově nahlášena. Uvedeným důvodem těchto a dalších opatření je financování terosrismu. Burzy jsou  nuceny shromažďovat o vás mnoho informací a ukládat je do centralizované databáze. Všichni se tak stáváme podezřelými, jsme sledovaní, vyštetřovaní a naše data mohou být použita proti nám. Udělejte si vlastní názor, mě tento trend vůbec netěší.

Jihokorejská kryptoburza OKEx je první, kdo na základě nových pravidel delistuje všechny privacy coiny. Ze své platformy tedy odstraní Monero (XMR), Dash (DASH), Zcash (ZEC), Horizen (ZEN) a Super Bitcoin (SBTC). Zastavení obchodování poběhne 10. října a uživatelé budou mít čas uskutečnit výběry do 10. prosince.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://kryptomagazin.cz/
https://kryptomagazin.cz/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *