Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Wells Fargo Digital Cash – Kryptoměna banky patřící mezi největší na světě

Americký finanční gigant Wells Fargo, který patří mezi největší banky na světě, plánuje vlastní kryptoměnu. Wells Fargo Digital Cash byl představen dnes (v úterý).

kryptoměna banky Wells Fargo

Wells Fargo Digital Cash bude podle oznámení stablecoin navázaný na USD. Přestože původní záměr kryptoměn (vzniku BTC) byl, abychom se osvobodili od vlivu bank, vidíme, že banky mají o digitální měny zájem. Stále častěji také slýcháme o stablecoinech, které, více než kryptoměny v pravém slova smyslu, představují pouze digitální verzi fiat peněz (obvykle USD). Dále je zřejmé, že korporace si chtějí vytvořit vlastní stablecoiny, než používat tokeny někoho jiného. Bitcoin je naopak jen jeden a nikdo ho neovládá, proto tato lavina stablecoinů ohrozí jeho výsadní pozici jen málo.

Wells Fargo uzřel poptávku a chce si vydat svoji digitální měnu. Stablecoin banky, Wells Fargo Digital Cash, bude podle vyjádření umožňovat pohyb penězi v téměř reálném čase a bez dopadu na podkladový účet. Mezi další uvedené výhody patří transakce mimo běžné provozní hodiny

a odstranění potřeby prostředníka. Digitální token umožní zúčtování interních přeshraničních plateb v celosvětové síti a snížit náklady. Lisa Frazier, vedoucí inovační skupiny banky, uvedla:

„Věříme, že DLT slibuje řadu případů použití, a jsme povzbuzeni k tomu, abychom učinili tento významný krok v aplikaci technologie na bankovnictví materiálním a škálovatelným způsobem. Wells Fargo Digital Cash má potenciál umožnit Wells Fargo odstranit překážky pro finanční interakce v reálném čase na více účtech na více trzích po celém světě.“

Nejdiskutovanějším stablecoinem je však stále ještě Libra od Facebooku a dalších zapojených korporací, která naráží na nelibost regulátorů.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *