IOTA uvedla první decentralizovaný virtuální průmyslový trh na světě

IOTA, DECENTRALIZOVANÝ, PRŮMYSL, TRH

Iota Foundation, nezisková organizace stojící za vývojem a výzkumem kryptoměny Iota, vydala platformu umožňující decentralizovaný a autonomní průmyslový trh.

Decentralizovaný trh IOTA

Nový produkt společnosti Iota, nazvaný Industry Marketplace, je prvím decentraliovaným průmyslovým trhem na světě. „Cílem je urychlit průmyslovou automatizaci a interakci komerčních strojů,” oznámila německá organizace. Slouží jako dodavatelská průmyslově neutrální platforma.

To znamená, že zde bude možno obchodovat se zbožím a službami na prvním autonomním a decentralizovaném virtuálním trhu. Industry Marketplace je výsledkem spolupráce německé neziskové společnosti Iota Foundation s dalšími firmami. Mezi ně pak patří IoT startupy Neoception a WeWash od největšího evropského výrobce domácích spotřebičů BSH Hausgeräte a mnoha dalších.

Zatím je trh v demo verzi a slibují si od něj, že přinese cenný posun vpřed pro průmyslový ekosystém. Použitelný je jak pro zpracovatelský průmysl, tak i ve všech dalších průmyslových odvětvích, která vyžadují automatizaci. Hovoříme také o projektech, jako jsou chytrá města. Uvádí se, že

Advertisement

„platforma splňuje specifikace vyvinuté německou centrální sítí pro transformaci digitální výroby Plattform Industrie 4.0 a zavádí základní komponenty, jako je blockchain, neměnné protokoly, strojově čitelné smlouvy a integrovaný decentralizovaný systém identifikace.”

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.