Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (7. 10.) | Delistování, hodnocení, pokuty, úročení a zase ta Libra

Po týdenní přestávce se opět můžete těšit na přehled aktualit za uplynulý týden. Burza Binance delistovala některé obchodní páry, včetně těch, které startovaly na její platformě ■ Rating, který zavedlo několik kryptoměnových burz ■ Společnost Block.one stojící za kryptoměnu EOS zaplatí pokutu za ICO ■ Úročení kryptoměn na Binanci ■ Švýcarský regulátor se neobává Libry od Facebooku ■ PayPal, jeden z hlavních členů Libra asociace, oznámil ukončení spolupráce na projektu.

INFO: Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Od minulých krypto zpráv došlo ke spuštění platformy Bakkt a také k poklesu celého kryptomarketu. A jaké další zprávy se udály? Na to se nyní podíváme.

Pondělí ■ Burza Binance delistovala některé obchodní páry, včetně těch, které startovaly na její platformě

Šlo o téměř 30 obchodních párů, zahrnující i kryptoměny vydávané prostřednictvím Binance Launchpadu – BitTorrent, Elrond, Harmony, WINk.

Jenom pro upřesnění, odstraňovaly se pouze určité obchodní páry, ne celé kryptoměny. Šlo o páry jak vůči Bitcoinu např. PundiX, tak i vůči stablecoinům a dokonce i vůči BNB. Cílem je zvýšení celkové likvidity odstraněním těch párů, které s ní měly problém.

Rating, který zavedlo několik kryptoměnových burz

Konkrétně jde o Coinbase, Kraken, Poloniex a Bittrex, které si vytvořily ratingový systém, jímž hodnotí, jak moc je pravděpodobné, že daná kryptoměna bude někdy označena za cenný papír. Toto hodnocení má pomoci burzám v rozhodování, které kryptoměny zalistovat a které ne. Hodnocení je od jedné do pěti, kdy 5 značí, že jde o cenný papír.

A jak si vedly dosud zhodnocené kryptoměny?

Bitcoin, Litecoin nebo třeba Monero obdržely 1, tzn. je velmi nízká pravděpodobnost, že by byly někdy označeny jako cenné papíry. O poznání hůře dopadly EOS, Stellar a Tezos, s hodnocením 3,75. Ještě větší pravděpodobnost povahy cenného papíru má XRP, které bylo ohodnoceno 4. Ze strany burz by mělo jít o vstřícný krok vůči americké komisi pro kontrolu cenných papírů SEC.

Úterý ■ Společnost Block.one stojící za kryptoměnu EOS zaplatí pokutu za ICO

Tato zpráva souvisí s předchozí. SEC považuje ICO (počáteční nabídku mincí) kryptoměny EOS, která probíhala v roce 2017 a vybralo se při ní 4 miliardy dolarů, za neregistrovaný prodej cenných papírů. Společnost se toto rozhodla urovnat pokutou 24 mil. $, což je vzhledem k vybraným prostředkům opravdu malá částka a někteří právníci to považují za signál, že porušování zákona může být ziskové.

Úročení kryptoměn na Binanci

Od 2. října byly spuštěny 14denní úvěrové produkty

kryptoměn, kdy bylo možné půjčit burze za úrok na 14 dní, konkrétně  Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Chainlink, Litecoin, USDC, Tether a také Binance coin u kterého je roční úrok 10%.

Více o této nové možnosti, kdy Binance umožňuje zhodnotit vaše kryptoměny ležící na jejich burze hovoříme v minulých krypto zprávách.

Středa ■ Švýcarský regulátor se neobává Libry od Facebooku

Šéf švýcarského regulátora FINMA Mark Branson řekl, že se více zajímají o kryptoměny vznikající potichu v ústraní, bez dohledu, které jednoho dne mohou být příliš velké na to, aby byly zastaveny. Oproti tomu Libra od Facebooku bude čelit přísným pravidlům, která platí i pro banky. Na rozdíl od jiných evropských regulátorů je ten švýcarský připraven schválit Libru.

Pátek ■ PayPal, jeden z hlavních členů Libra asociace, oznámil ukončení spolupráce na projektu

5. října přišla zpráva, která se opět týká připravované kryptoměny Libra, tentokrát jde ale o negativní zprávu pro tento projekt. Jde o ztrátu klíčového partnera, který se tak rozhodl na základě velmi tvrdé reakce amerických regulátorů.

PayPal měl být jedním z celkově 100 členů, kteří by se starali a podporu projektu. Mezi další potvrzené členy patří Mastercard, Visa, Uber a dalších přibližně 30 společností. Právě další dvě platební společnosti, Visa a Mastercard, jsou terčem spekulací, že i ony opustí asociaci. To ovšem vyvrátil CEO Calibry David Marcus.

Tip: Věděli jste, že kromě kryptozpráv vychází na Hodlerovi také souhrn novinek SPPN?

Video

Kryptozprávy čtenářům webu KryptoHodler.cz přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi. Tento pořad vychází každé pondělí večer.

https://youtu.be/IC9or30za2Q

 

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku, Steemitu  a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Co číst dále?

Kryptomarket | Bitcoin zpět nad 8K $ a altcoiny pokračují v oživení, XRP run

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *