Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (14. 10.) | Zamítnuté ETF, Libra po uši v problémech a další informace

Na dění v uplynulém týdnu, ve světě kryptoměn se podíváme v tomto krátkém přehledu kryptozpráv. Zamítnuté ETF ■ Binance oznámila podporu pro aplikace WeChat a Alipay ■ Po PayPalu opouští Libru další 4 platební společnosti ■ Opět se ke slovu dostal americký SEC a tentokrát kvůli ICO kryptoměny od Telegramu ■ Zakladatel Etherea Vitalik Buterin tvrdí, že díky PoS bude Ethereum bezpečnější než Bitcoin.

INFO: Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Středa ■ Zamítnuté ETF

Začneme hned nejdůležitější zprávou tohoto týdne, která přišla ve středu 9. října, kdy SEC zamítl žádost o ETF od Bitwise. V oznámení komise uvedla, že žádost nesplnila potřebné požadavky, týkající se manipulace s trhem. Pravidla údajně nebyla navrženy tak, aby bylo zabráněno podvodným a manipulativním praktikám.

Čtvrtek ■ Binance oznámila podporu pro aplikace WeChat a Alipay

Podpora aplikace WeChat a Alipay má sloužit k nákupu Bitcoinu. Binance tedy přidala na svou platformu nové platební metody.  To umožní snadný nákup Bitcoinu i pro uživatele WeChatu v Číně. Obě služby patří v Číně mezi známé platební procesory.

Pátek ■ Po PayPalu opouští Libru další 4 platební společnosti

Společnosti Visa, Mastercard, EBay a Stripe oznámily svůj odchod z Asociace Libry. K tomuto kroku se zmíněné společnosti rozhodly týden poté, co se rozhodl projekt opustit PayPal, o čem jsme vás informovali, v minulých krypto zprávách.

Společnosti sice v projektu vidí potenciál, ale prozatím nechtějí být součástí. Nechtějí, aby byly narušeny jejich vztahy s regulátory.

Opět se ke slovu dostal americký SEC a tentokrát kvůli ICO kryptoměny od Telegramu

Americká komise pro cenné papíry oznámila, že token Gram a jeho ICO, při kterém se vybralo 1,7 miliardy dolarů, představuje neregistrovanou nabídku digitálních tokenů. SEC podala proti Telegramu stížnost u federálního okresního soudu na Manhattanu, ve které tvrdí, že tokeny byly prodány nezákonně.

Tokeny byly původně prodávány pouze akreditovaným investorům, ovšem tito investoři je budou moci dále prodávat, což SEC považuje za porušení výjimky, protože do cenného papíru mohou investovat pouze akreditovaní investoři.

Proto byl ze strany SEC podán předběžný příkaz, aby se zabránilo předání tokenů, počátečním investorům. To SEC považuje za jedinou možnost, jak zabránit, aby byly tokeny prodány neakreditovaným investorům.

Neděle ■ Zakladatel Etherea Vitalik Buterin tvrdí, že díky PoS bude Ethereum bezpečnější než Bitcoin

Buterin tento názor vyjádřil na konferenci vývojářů Etherea a tvrdí, že útok na síť Etherea by byl nákladnější, než útok na Bitcoin.

Hovořil o tom, že útočníci s dostatečně velkou motivací, mohou vynaložit prostředky k útoky na Bitcoin. U PoS existuje doba, kdy se vytváří nový blok a během ní může být prokázáno, že obsahuje nelegitimní data.

Dle Buterina by útok na ethereovou síť, až bude poháněna algoritmem PoS, vyžadoval více škodlivých bloků, k čemuž je třeba obrovský podíl Etherea.

TIP: HODL | Co je Howeyův test a jaký je jeho dopad na kryptoměny?

Video

Kryptozprávy čtenářům webu KryptoHodler.cz přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi. Tento pořad vychází každé pondělí večer.

https://youtu.be/Tbb1rjPJ1Tc

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku,Steemitu a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Co číst dále?

G7: Globální stablecoiny představují riziko pro finanční stabilitu

#SPPN 26 | USA drtí kryptoregulace, Ethereum je z obliga, Telegram má problém

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *