Středa, 1 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

#SPPN 26 | USA drtí kryptoregulace, Ethereum je z obliga, Telegram má problém

Právě čtete 26. díl SPPN, který pro vás i tentokrát vydává váš oblíbený český web KryptoHodler.cz. Opět tu máme několik velmi podstatných novinek pro kryptosvět i kryptomarket, ústředním tématem jsou kryptoregulace v USA. Bitcoin stále v konsolidaci a máme tu i soutěž!

Tip: Nezapomeňte se zůčastnit naší soutěže o Litecoin (ještě neodcházejte, pokračujeme pod náhledem:)

Soutěž! | Zahrajte si o Litecoin s Hodlerem a českou kryptosměnárnou Bitbeli

Co je SPPN?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Jedná se o zkratku pro středeční (sobotní) přehled posledních NEWS a vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nemají čas číst novinky denně, nebo si prostě rádi přečtou souhrn aktualit posledních dní, včetně stručného pohledu na kryptomarket.

USA drtí kryptoregulace

Nevím, jak to jinak nazvat. Žádná země na světě není momentálně hlučnější, pokud jde o kryptoregulace. Vypadá to, jako by ani nikde jinde kryptoměny nebyly, protože USA trochu působí dojmem, že ani jiné země na světě nejsou, alespoň ne takové, které by stály za zmínku.

Kryptoregulace sice řeší EU a také Rusko se nedávno v tomto smyslu ozvalo, o čemž jsme vás informovali v některém z minulých dílů SPPN, ale USA prostě diktuje kryptosvětu svá pravidla. Nebo to tak alespoň vypadá. Bitcoin pronikl na americké trhy a do světa velkých peněz, což někteří kryptonadšenci vidí jako pozitivní pro jeho růst, jiní však namítají, že to nepotřebujeme.

Pokud je Bitcoin komodita, jak momentálně stanovuje americký regulátor, pak je to komodita s mimořádnými vlastnostmi. Neptořebuje být balen do obchodovatelných produktů, sám už je totiž velmi dobře obchodovatelný online. Není možné ho ovládat, ale vzhledem ke stále poměrně malému trhu je zde určitá tendence o manipulaci jeho ceny. Některý z těchto důvodů vedl SEC k tomu, že smetla ze stolu žádost Bitwise o bitcoinové ETF.

Ethereum je komodita, token Telegramu cenný papír

Svět, kterému nejeden kryptonadšenec stále ještě neporozuměl. Americký zákon z roku 1933, ze kterého nějak vyšlo, že vše, co je cenný papír, musí být schváleno. Tomuto tématu se budeme blíže věnovat v zítřejším vydání týdeníku HODL. No a tento zákon jaksi způsobil, že o téměř století později je Ethereum v pořádku (Ethereum je komodita), zatímco proti GRAM toknenu od Telegramu vede SEC nouzovou akci. Jedná se totiž o cenný papír.

Kryptoregulace a daně v USA

V USA také vyšly nové pokyny k danění kryptoměn. Řeší některé speciální případy, ke kterým v kryptosvětě dochází. USA tak strhává veškerou pozornost na sebe. Američané budou navíc již brzy v daňovém přiznání přímo dotázáni na prakticky jakoukoli činnost související s digitálními měnami, jako je nákup, prodej, převod, atd. Problémem je, že jim pokyny také stanovují povinnost evidovat každý drobný nákup v kryptoměně a v případě forku či airdropu okamžitě zaevidovat a následně daň ze získaných mincí, nikoli až po jejich prodeji, což by dávalo mnohem větší logiku. (Pro bližší info a více aktualit navštivtě příslušný článek / články níže:)

Linky na jednotlivé články (NEWS:)

SEC smetla ze stolu žádost Bitwise o bitcoinové ETF

Zítra bychom se mohli probudit a Bitcoin by mohl stát milion dolarů!

Americký finančák vydal pokyny k danění kryptoměn – pivo bez daně nebude!

CFTC: Ethereum je komodita a očekává se vznik derivátů, stejně jako u BTC

Podle ekonomů se blíží recese! Její příchod je jistý, jen nevíme kdy!

FC Bayern Mnichov má digitální měnu a vytvoří digitální karty hráčů

SEC vede nouzovou akci proti Telegramu: GRM je nelegální neregistrovaný digitální token!

Kryptomarket

Tentokrát ani nevím, co bych vám měl psát. Skoro nic se neděje. Bitcoin se drží na ceně okolo 8 300 $ a jeho dominance od minule stoupla na 66,9 %, kde se prozatím růst zastavil. Stále se nacházíme v korekci letošního růstu, který dostal Bitcoin krátkodobě nad 13 tisíc dolarů.

Závěr

Dnešní díl vyšel trochu později, než je zvykem. Věříme však, že se nám i tentokrát podařilo zachytit a zdůraznit to nejpodstatnější, co se v závěru týdne v kryptosvětě přihodilo. Tentokrát to zcela jistě ovládly Spojené státy a jejich kryptoregulace, které gradují. Také jste zaregistrovali, jak moc jsme se od minulého roku posunuli vpřed?

Již delší dobu si myslím, že aktuální období (již od ATH) je určité vyčkávání na zákony a regulátory, kteří mají určitou moc nad kryptoměnami a jejich dalším osudem. A co se týče USA, vypadá to, že si pro sebe chtějí ukořistit hlavní slovo.

 

-Kytka (Steemit, Publish0x, facebook)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Co číst dále?

SEC vede nouzovou akci proti Telegramu: GRM je nelegální neregistrovaný digitální token!

Soutěž! | Zahrajte si o Litecoin s Hodlerem a českou kryptosměnárnou Bitbeli

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *