Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Pokud se celý systém zhroutí, zlato umožní nový začátek! Čeká nás restart?

Holandská centrální banka naznačuje možný ekonomický restart. Říká, že svět bude potřebovat zlato, pokud dojde ke zhroucení celého systému.

Zlato umožní restart po zhroucení systému

Samotná zmínka o restartu stačí k tomu, aby to v některých z vás vyvolalo optimistické pocity. Nicméně nesmíme zapomenout na fakt, že kolapsy a případné restarty se zpravidla nikdy neobejdou bez bolesti. Avšak otázkou je, zda nás poté bude čekat něco lepšího a jak dlouho to ještě bude trvat, než zmíněný kolaps systému nastane a co s sebou přinese. A čeká nás doopravdy v brzké době zhroucení systému?

To vše jsou velmi zajímavé otázky, na které v současnosti neznáme odpověď. Přesto centrální banka Nizozemí otevřeně hovoří o takovém scénáři. Momentálně nás podle jejich vyjádření může zachránit jedině zlato. Skoro jako nějaký kouzelný nápoj… Ve svém vyjádření uvádějí:

„Pokud se celý systém zhroutí, zásoba zlata poskytuje kolaterál, který umožní začít znovu. Zlato dává důvěru v sílu rozvahy centrální banky. To dává pocit bezpečí.”

gold, zlato, kouzelný nápoj

Kotva finančního systému

Holandská centrální banka (DNB), která žlutý kov nazývá kotvou finančního systému, vlastní celkem více než 600 tun zlata. A jak uvádí, „část toho zlata je u DNB v Amsterdamu. Většina zlata je však v jiných zemích: USA, Kanada a Velká Británie.”

DNB se nyní chystá na přemístění svých zásob.  Svůj zlatý trezor budou stěhovat z Amsterdamu do Zeistu, kde se staví “DNB Cash Center”.

Závěr

Ačkoli se vyjádření o možném kolapsu může zdát vážné, ve skutečnosti si banka vlastně jen pochvaluje své zlaté zásoby a hodnotí jejich význam. Kryptokomunita na to však reaguje s nadšením. Musíme se ptát, kdy bude stejnou roli plnit také digitální zlato a zda by se díky němu nepodařilo onen restart umožnit i bez kolapsu a masivní krize, resp. před ním. Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět v komentářích.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.dnb.nl/

Co číst dále?

UNICEF přijímá BTC a ETH a nebude je převádět na fiat!

G7: Globální stablecoiny představují riziko pro finanční stabilitu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *