Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Grayscale dostala povolení pro 1. veřejně obchodovatelný indexový fond digitálních měn

Společnost Grayscale Investments obdržela regulační povolení pro uvedení svého fondu na veřejný mimoburzovní trh. Nazývá to 1. veřejně obchodovatelný indexový fond digitálních měn.

Grayscale má povolení pro svůj fond

Na základě souhlasu Úřadu pro regulaci finančního průmyslu (FINRA) bude “Digital Large Cap Fund” (DLC) uveden na mimoburzovních trzích. Fond, který Grayscale prezentuje jako „první veřejně obchodovatelný indexový fond digitálních měn,” se bude obchodovat pod iniciálami GDLCF.

Jedná se již o 4. veřejně obchodovatelný investiční produkt společnosti Grayscale, nejstaršího a největšího správce aktiv v digitálních měnách. Jedná se o společnost se spravovanými aktivy ve výši 2,2 miliardy USD a která otevřela produkty (kryptofondy) pro akreditované investory v únoru 2018. Grayscale však plánuje uvést na veřejném trhu všech 10 investičních produktů, které v současné době nabízí akreditovaným investorům.

Před GDLCF se jim již podařilo zpřístupnit všem investorům s přístupem k americkým cenným papírům produkty Bitcoin Trust (OTCQX: GBTC), Ethereum Trust (OTCQX: ETHE) a Ethereum Classic Trust (OTCQX: ETCG).

Přístup ke kryptoměnám

Záměrem DLC je poskytnout investorům širokou expozici kryptoměn v jednom produktu. Investoři si mohou koupit akcie fondu, který je podložen skutečnými kryptoměnami. K 30. září 2019 to bylo 80,3 % Bitcoinu, 9,9 % Etherea, 5,8 % XRP, 2,2 % Bitcoinu Cash a 1,8 procenta Litecoinu. Komponenty fondu jsou čtvrtletně vyvažovány. Jinak se jedná o pasivní investiční nástroj, který není aktivně spravován.

Společnost k tomu uvedla:

“Pokud je nám známo, jedná se o první diverzifikovanou nabídku digitální měny na americkém veřejném trhu.”

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Co číst dále?

Pokud se celý systém zhroutí, zlato umožní nový začátek! Čeká nás restart?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *