Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Ford, BMW a další 3 automobilky budou v USA testovat blockchain k identifikaci vozidel

5 největších výrobců automobilů v čele s Fordem a BMW začne příští měsíc na americkém území testovat systém identifikace vozidel na blockchainu.

Automobilky testují identifikaci vozidel na blockchainu

Již příští měsíc začne v USA 5 největších automobilek testovat blockchain k identifikaci vozidel. Blockchain promění auta v platební zařízení. Honda, Ford, BMW, Renault a General Motors zahájí v listopadu v USA terénní testy blockchainu integrovaného do vozidel. Blockchainové auta řidičům umožní automaticky platit parkovací poplatky nebo dálniční poplatky bez použití hotovosti nebo karet.

Automobilový průmysl pracuje na inovacích. Skupina vidí systém založený na blockchainu, který se používá pro připojená elektrická auta, přičemž se zaznamenávají výdaje, jako je mýtné, údržba a dokonce i přestávky na občerstvení…

Tip: BMW bude sdílet svou blockchainovou platformu s dalšími automobilkami iniciativy MOBI: Spuštění již letos

Těšte se na blockchainová vozidla!

S trochou nadsázky totiž můžeme říct, že již brzy zaplatíte pokutu automaticky, ihned po překročení rychlosti. Není to skvělé? Můžeme se těšit také na digitální ID jednotlivých vozidel, které bude spojeno s informacemi, jako je vlastnictví a historie služeb. To bude sloužit také k rozpoznání automobilů na silnici. Blockchain umožní, aby majitel automaticky platil poplatky, aniž by bylo potřeba specializovaných štítků vyžadovaných v současných systémech elektronického výběru mýtného.

Jako kryptonadšenec bych měl nadšeně jásat při zmínce o využití blockchainu, ale přiznám se, že z toho mám rozpolcené pocity. Osobně bych viděl radši systém komunikace vozidel za účelem radikálního zvýšení bezpečnosti na silnicích, než automatické placení parkování a sledování řidičů. Napište nám do komentáře, co si o tom myslíte vy.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://asia.nikkei.com/

Co číst dále?

UNICEF přijímá BTC a ETH a nebude je převádět na fiat!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *