Mercedes Chystá Kryptoměnovou Peněženku pro Auta

0
news, mercedes, auto, benz, kryptopeněženka, autonomní vozidla, dlt, blockchain, novinky, budoucnost

Německá automobilka Mercedes Benz, resp. její mateřská společnost Daimler, hodlá využít blockchain v automobilovém průmyslu. Dokonce již začínají pracovat na automobilové kryptopeněžence.

Mercedes chce kryptoměny v autech

Pro hardwarovou kryptopeněženku do aut chtějí využít spolupráci se společností Riddle & Code. Peněženka má poskytovat vozidlům bezpečnou jízdu a prý je postavena na vlastním bezpečném řešení datového úložiště Secure Element 2.0. Šéf Riddle & Code řekl:

“Autonomní auta se musí chovat konzistentně, aby jim bylo možné důvěřovat. Auta již jsou výpočetními zařízeními. Bezpečná identita zajišťuje udělování pravomocí ke kódům uvnitř vozidel a důvěryhodnost vyměněných údajů. RIDDLE & CODE to zabezpečí svým kryptografickým hardwarem a používá ledger k přeměně automobilů na budoucí “tržiště”.“

Kryptoměnová peněženka a technologie blockchain má v autech své využití. Ve zprávě o spolupráci společnosti Mercedes a RIDDLE & CODE se uvadí mnoho takových případů. A sice sdílení automobilů, autonomní vozidla, výměna bezpečných provozních dat v reálném čase a inteligentní městské prostředí, které povede ke snížení přetížení.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *