BMW bude sdílet svou blockchainovou platformu s dalšími automobilkami iniciativy MOBI: Spuštění již letos

BMW, blockchain, platforma, volant, výrobce, auto, interiér, platformy, blockchainy, MOBI, výrobce

Bavorský automobilový výrobce BMW již v roce 2019 otestoval svou blockchainovou platformu PartChain. Ta bude dle dnešní tiskové zprávy brzy spuštěna do ostrého provozu. Bude sloužit ke sledování dodavatelského řetězce dílů, ale i surovin, které se používají pro jejich výrobu. V rámci pilotního programu testovali supply chain řešení pro přední světla, nyní by se po otestování mělo jeho využití razantně zvýšit. Pro rok 2020 bylo vybráno prvních 10 dodavatelů, kteří by se již měli zapojit jako první. Automobilka si slibuje, že PartChain umožní bezpečnou výměnu a sdílení dat v dodavatelských řetězcích a jejich anonymizaci v celém odvětví.“ Uvedl to člen správní rady BMW AG Andreas Wendt, který dále hovořil o zapojení velkého množství dalších dodavatelů.

BMW spoluprace s dalšími společnostmi při využití blockchainu

Německá společnost v tom není sama. Naopak uvádí, že její řešení mohou využít další členové iniciativy Mobility Open Blockchain (MOBI). Jedná se o výsledek spolupráce mezi automobilkami BMW, GM, Ford a Renault a dalšími technologickými a strojírenskými společnostmi jako Bosch, Hyperledger, IBM a IOTA. Tato zvučná jména již mají “na svědomí” standard MOBI Vehicle Identity Standard. Ten umožní vytvoření blockchainové databáze pro identifikační čísla vozidel a tvorbu digitálních certifikátů dat. Ta zahrnují identitu vozidla, jeho vlastnictví, záruky či aktuální ujeté kilometry. Pro sledování automobilových komponent napříč komplexními dodavatelskými řetězci, které zapojují více mezinárodních stran, využijí Bavorské Motorové Závody také cloudové technologie od Amazon Web Services a Microsoft Azure. O případných výhodách

Advertisement
blockchainu pro dodavatelský řetězec si můžete více přečíst v tomto článku.

„PartChain umožňuje sběr a transakce dat v našem dodavatelském řetězci, které jsou odolné proti neoprávněné manipulaci,“ uvedl Wendt. „Chceme sdílet náš přístup PartChain s iniciativou a vyzvat zúčastněné společnosti, aby se k této iniciativě připojily.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.