Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Čínský internetový firewall zablokoval přístup k ETH blockchainovému průzkumníku Etherscan.io

Etherscan.io, jeden z nejdéle fungujících a nejpoužívanějších blockchainových průzkumníků, je podle všeho v současné době nepřístupný z IP adres uvnitř pevninské Číny.

Etherscan.io má v Číně BAN

Došlo k tomu tiše a nepozorovaně. Podle Greatfire.org , která sestavuje a monitoruje databázi webů, které jsou v Číně blokovány, byl přitom blockchainový průzkumník Etherscan.io ještě v létě tohoto roku přístupný.

Tato novinka ukazuje, jak snadno a rychle se může žádná cenzura změnit na 100% cenzuru. Případ je pravděpodobně prvním, kdy došlo k zacílení blockchainového vyhledávače internetovou bránou firewall. Etherscan.io je tak nyní ve společnosti Čínou cenzurovaných informací, webů a sociálních sítí, jako např. Google, Facebook, Twitter a Reddit.

Pozadí cenzury

Důvody zablokování nejsou jasné. Již dříve se však objevily zprávy, že uživatelé kryptoměn oběšli cenzuru článků pomocí kryptoměny Ethereum. Jednalo se o cenzurované články týkající se hnutí #Metoo a farmaceutického skandálu v Číně, které byly zakódovány do transakce a zapsány na ethereový blockchain.

Linky na dané transakce pak byly sdíleny na serveru WeChat, což vedlo k blokování URL těchto adres zmíněnou čínksou sociální platformou. Samotný průzkumník Etherscan.io zůstal v té době nedotčen.

„Někteří použili tuto funkci k publikování citlivých zpráv, aniž by se museli obávat, že bude zpráva zablokována nebo odstraněna nebo odhalena jejich identita,“

řekl Matthew Graham. Matthew Tan, zakladatel a generální ředitel společnosti etherscan, uvedl, že jeho firma si všimla bloku, ale přesné datum zablokování nezná.

Připomeňme, že blockchainové průzkumníky jsou pouze stránky / aplikace, které uživatelům usnadňují procházet údaje o transakcích, které jsou uloženy na decentralizovaných blockchainových sítích, jako je Ethereum. Ostatní průzkumníky zatím zůstávají v Číně povoleny a přístupné.

Závěr

Přístup Číňanů k blockchainovému průzkumníku Etherscan.io byl „100% zablokován.” „Je to další příklad tření mezi decentralizovanou a neměnnou technologií blockchain a přísně kontrolovanou centralizovanou vládou Číny,” řekl na margo věci Matthew Graham, generální ředitel blockchainové investiční společnosti Sino Global Capital.

V budoucnosti bychom se podle něj podobných mohli dočkat opětovně, blockchain je totiž integrován do každodenního života v Číně.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Říjnové Zuckerbergovo kongresové grilování bylo doprovázeno tajnou večeří s Trumpem

Zdroj:

https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *