Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Obrovská německá banka predikuje BTC za 90 000 USD po halvingu

Banka Bayern LB, jedna z nejlepších německých bank, zveřejnila zprávu predikující silný růst BTC. Očekávají cenu 90 000 USD po halvingu v roce 2020.

Banka čeká růst BTC na 90 000 $

Zpráva nazvaná „Zastíní (převezme) Bitcoin zlato?” se opírá o “Stock-to-Flow Model”. Metoda porovnává flow a stav zásob, resp. dostupné množství. Jinými slovy určuje budoucí hodnotu BTC na základě jeho vzácnosti. Používá se mimo jiné také pro drahé kovy jako zlato a v tomto případě počítá s množstvím BTC v oběhu a jeho roční produkcí – tokem. Čím vyšší je SF aktiva, tím je cennější.

Banka ve zprávě uvádí, že když se SF použije na BTC, objeví se silná korelace mezi tržní cenou a hodnotou “Stock-to-Flow”. Banka dále přiznává zásluhy na tomto objevu lidem, kteří ji přiměli si toto tvrzení ověřit. Zmiňují jména – Saifedean Ammous a PlanB. Zpráva však metodě přisuzuje také schopnost hodnocení užitečnosti (komoditní) měny.

Německá banka je bullish

„Poměr zásob k toku rovněž slouží jako kritérium kvality pro měnové komodity.

Historicky vzato to byla vždy komodita s nejvyšším poměrem stock-to-flow v té době, která byla použita jako peníze, protože to umožnilo nejlepší převod hodnoty v čase.

“Bitcoinu se pravděpodobně podaří dosáhnout již v následujícím roce poměr zásob k toku podobně vysokému, jako má zlato.”

stock to flow, btc
Stock to flow BTC, zlata, stříbra, platiny, palladia (Zdroj: BayernLB)

Zpráva uvádí, že podle výsledků této analýzy by měl Bitcoin po halvingu prudce stoupnout na ceně a dosáhnou 90 tisíc $. V závěru však upozorňuje, že ani nejlepší statistická metoda není neomylná. Musíme si prostě počkat na halving a následný vývoj a uvidíme…

TIP: HODL | Bitcoin Block Reward Halving – Co to je a jak půlení ovlivní cenu BTC

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.ccn.com/
https://usethebitcoin.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *