Obrovská německá banka predikuje BTC za 90 000 USD po halvingu

BANKA, 90 000, pro začátečníky, koupit, bitcoin,výročí, žárovka, btc, whitepaper, BTC, STOCK FLOW, 90, halving
Advertisement

Banka Bayern LB, jedna z nejlepších německých bank, zveřejnila zprávu predikující silný růst BTC. Očekávají cenu 90 000 USD po halvingu v roce 2020.

Banka čeká růst BTC na 90 000 $

Zpráva nazvaná „Zastíní (převezme) Bitcoin zlato?” se opírá o “Stock-to-Flow Model”. Metoda porovnává flow a stav zásob, resp. dostupné množství. Jinými slovy určuje budoucí hodnotu BTC na základě jeho vzácnosti. Používá se mimo jiné také pro drahé kovy jako zlato a v tomto případě počítá s množstvím BTC v oběhu a jeho roční produkcí – tokem. Čím vyšší je SF aktiva, tím je cennější.

Banka ve zprávě uvádí, že když se SF použije na BTC, objeví se silná korelace mezi tržní cenou a hodnotou “Stock-to-Flow”. Banka dále přiznává zásluhy na tomto objevu lidem, kteří ji přiměli si toto tvrzení ověřit. Zmiňují jména – Saifedean Ammous a PlanB. Zpráva však metodě přisuzuje také schopnost hodnocení užitečnosti (komoditní) měny.

Německá banka je bullish

„Poměr zásob k toku rovněž slouží jako kritérium kvality pro měnové komodity. Historicky vzato to byla vždy komodita s nejvyšším poměrem stock-to-flow v té době, která byla použita jako peníze, protože to umožnilo nejlepší převod hodnoty v čase.

“Bitcoinu se pravděpodobně podaří dosáhnout již v následujícím roce poměr zásob k toku podobně vysokému, jako má zlato.”

stock to flow, btc
Stock to flow BTC, zlata, stříbra, platiny, palladia (Zdroj: BayernLB)

Zpráva uvádí, že podle výsledků této analýzy by měl Bitcoin po halvingu prudce stoupnout na ceně a dosáhnou 90 tisíc $. V závěru však upozorňuje, že ani nejlepší statistická metoda není neomylná. Musíme si prostě počkat na halving a následný vývoj a uvidíme…

TIP: HODL | Bitcoin Block Reward Halving – Co to je a jak půlení ovlivní cenu BTC

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.ccn.com/
https://usethebitcoin.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.