Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

#SPPN 37 | Jaká bude budoucnost altcoinů?

Každou středu a sobotu vychází na Hodlerovi přehled posledních zpráv a novinek z kryptosvěta a kryptomarketu. Dnes se kromě řady top zpráv a novinek z kryptosvěta posledních dní podíváme také na to, jaká bude budoucnost altcoinů.

Minule jste četli: Kolik “Bitcoinů” doopravdy potřebujeme?

Co je SPPN?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Jedná se o zkratku pro středeční (sobotní) přehled posledních NEWS a vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nemají čas číst novinky denně, nebo si prostě rádi přečtete souhrn aktualit posledních dní, včetně stručného pohledu na kryptomarket.

Úvod

Tak co Litecoin, Ethereum, Ripple, Cardano.., co ty altcoiny? Už zase nám ta dominance BTC roste a altcoiny stále nemají sílu s tím cokoli udělat. Všichni jistě vnímáme ten drtivý náskok Bitcoinu, který většinu letošního roku válcuje všechno ostatní.

Jaká bude budoucnost altcoinů?

Tohle je samozřejmě obtížné jen tak říct. Kdo může tušit, co se stane a co nás čeká? Kdo to o sobě říká, tak pravděpodobně lže. Známe minulost altcoinů a může podle ní pouze odhadnout, co by se tak mohlo stát.

Tak se na to podívejme. První věc, která tak nějak jasná z dlouhodobého pohledu na market a na grafy jednotlivých mincí a tokenů, je následující. Altcoiny dokázaly opakovaně v krátkobobých horizontech porážet Bitcoin. Pro dlouhodobé měřítko zatím nemáme moc indícií, protože kryptomarket je velmi mladý a dlouho tu byl prakticky jen Bitcoin, pak hrstka dalších a teprve postupně se rozjelo to altcoinové šílenství, které nás dovedlo do současnosti, kdy na marketu vidíme jen na CMC téměř 5000 kryptoměn.

Kolik altcoinů přežije?

Tohle je velká neznámá. Jak velká část altcoinů zanikne? A kdy k tomu dojde? Tak nějak všichni tušíme, že tohle nemá valné opodstatnění. Těžko bychom někomu vysvětlovali důvody, proč potřebujeme 5000 kryptoměn. Nicméně má každý projekt právo na to, aby sám rozhodl o své budoucnosti.

Obecně vzato platí, že je třeba studovat info o projektu a neřídit se podle toho, co kdo říká. Nicméně, když se nad tím zamyslíme, úspěšné altcoiny obvykle mají silnou komunitu. Sebelepší nápad je vám bez komunity k ničemu. Technické detaily projektu je jedna věc, ale nakonec může o úspěchu rozhodnout hlavně to, jak tým dokáže svou kryptoměnu prezentovat lidem.

Nejsilnější kryptoměny nemusí být nutně nejlepší, nejpromakanější a technicky nejvíce na výšinách. Jako běžný uživatel tyto aspekty stejně nedokážete posoudit, pokud tedy nejste odborník. Jako odborník zase nebudete běžný uživatel, ale možná si sami něco vytvoříte, jako tisíce dalších…

Osobně věřím, že bez silné komunity uživatelů a hodlerů žádná kryptoměna dlouhodobě nepřežije. S tím souvisí aktivní tým, který své fanoušky dokáže zásobovat informacemi, získávat partnerství a v neposlední řadě samozřejmě vyvíjet projekt. Není to tak, že projekt není důležitý, avšak bez publicity a uživatelské základy je samotný projekt k ničemu.

Litecoin, Ethereum a řada dalších populárních kryptoměn tyto parametry splňuje a z mého pohledu by tyto kryptoměny měly přežít. V minulosti altcoiny opakovaně krátkodobě porážely Bitcoin a jsem přesvědčen, že altcoinová sezóna ještě příjde. Na mě však nedejte a utvořte si vlastní názor.

dominance, bitcoinu, altcoinů

 

Přehled novinek

Bitcoin vás nikdy nevyhodí. Centralizované platformy a instituce se umí uchýlit k tomu, že někoho vyčlení, zruší mu účet, nebo odstarní, na základě toho, jak se jim zlíbí. U Bitcoinu se vám to nestane. I to je důvod, proč je Bitcoin tak skvělý, právě díky své decentralizaci. Své o tom ví rizikový kapitalista patřící donedávna

k nejstarším zákazníkům Bank of America.

Bitcoin vás nikdy nevyhodí | Bank of America zrušila účet jednomu z největších rizikových investorů po 20 letech

CME futures

Jak upozornil Luke Martin, „obecně zažijete prodejní tlak před a pozitivní návratnost poté.“ Ptáte se po čem? Řeč je pochopitelně o měsíčních futures kontraktech na CME. Skutečně již pátým měsícem po sobě dochází přesně k tomu, co Luke popsal. dva týdny před vypršením kontraktů Bitcoin padá a poté, stejnou dobu, naopak roste. Zajímavá náhoda…

Bitcoin zpět nad 7K $! CME futures brzy vyprší, co to může udělat s cenou?

Hack burzy UpBit

342 000 ETH bylo odcizeno z burzy UpBit. Burza slíbila, že ztráta v hodnotě 50 milionů dolarů nepostihne klienty a sama ji hodlá vyrovnat. Kryptoburzy jsou místa, která jsou díky soustředění masivního množství kryptoměn na jednom místě extrémně lákavá pro hackery. Nezapomeňme, že kdo vlastní soukromý klíč, ten vlastní kryptoměnu…

Burza UpBit byla hacknuta – 342 000 ETH v hodnotě 50 mil. USD je pryč!

Formace obrácená H&S

Nestává se zatím moc často, že bychom sdíleli technickou analýzu. V tomto případě jsme si dovolili vás upozornit na pattern obrácená H&S – česky RHR (rameno, hlava, rameno). Formace se skutečně potvrdila a vytáhla Bitcoin nahoru, jak jsme předpokládali.

Formace obrácená H&S na hodinovém grafu Bitcoinu naznačuje možný obrat střednědobého trendu

Švýcarsko jde vstříc DLT

Švýcarskému parlamentu byl předán plán na zlepšení legislativního rámce pro vznikající technologii, vypracovaný a schválený vládou, který má za cíl podpořit inovace související s tzv. technologií blockchain, resp. s DLT obecně. Schvalování se očekává na začátku 2020.

Švýcarská vláda vypracovala plán na eliminaci právních překážek pro blockchain a DLT

Německé banky budou nabízet kryptoměny

Jak vidíte, co zpráva, to bomba, ať už v pozitivním smyslu, nebo naopak negativním. Také v tomto případě tomu není jinak, jen je složitější rozeznat, zda je to doře, nebo špatně. Ostatně, to už posuďte sami… 🙂

Nový zákon připravuje německé banky na držení a nabízení kryptoměn

Kryptohodler.cz se postavil proti šíření negativní publicity

Nepovažujeme ostatní weby za konkurenci. Máme společný cíl, budovat českou a slovenskou kryptokomunitu. V souladu s tím vyzýváme ostatní weby a youtubery, aby nás oslovili a aby se k nám připojili. Naše komunita může být lepší a společně můžeme rozvíjet československý svět kryptoměn, kde má každý své místo a nikdo se nad nikoho nepovyšuje, ani se před nikým neponižuje. Když se bude dařit kryptoměnám a zájem o ně bude sílit, bude se také dařit nám všem.

Boj proti šíření negativní publicity českých a slovenských kryptowebů

Kryptomarket

Jak už bylo řečeno, střednědobý downtrend alespoň prozatím zastavila obratová formace obrácená H&S. Dotkli jsme se nejnižší úrovně od jara tohoto roku. Cca 6 500 USD / BTC však stále nemusí být nejnižším bodem, kam se v rámci pouhým okem patrného klesajícího kanálu podíváme.

Trochu mi to připomíná situaci před rokem, kdy jsme sledovali 6000 úroveň s nadějí i trochou optimismu, že nás to níž nepustí. Koncem roku došlo k brutálnímu pádu, který nás dostal až na téměř 3 000, tedy polovinu. Zda se bude něco podobného opakovat i tentokrát, to skutečně nyní nikdo neví.

Máme indície, že bychom se mohli začít opět stáčet směrem vzhůru. Někdo vidí možný obrat v úrovních okolo 6 800 až 6 500 dolarů za BTC, ale jisté to není. Ten růst Bitcoinu byl zkrátka velmi prudký a vytvořila se nám na grafu pumpa, která je nyní opět postupně umazávána. Z dlouhodobého hlediska se to zdá být zcela v pořádku, protože růst musí být plynulejší…

Závěr

Kryptohodler pokračuje usilovně ve své práci pro vás. Stále u nás najdete jen ty nejzajímavější zprávy z kryptosvěta. Usilujeme o kvalitu, pečlivě vybíráme a vyhýbáme se zbytečným a prázdným článkům. Budujeme své jméno podle toho, co jsme již vykonali a podle naší práce. Pokud zaznamenáte pomluvy nás nebo jiných webů či youtuberů, nedejte na ně a utvořte si svůj vlastní názor!

 

-Kytka (Steemit, Publish0x, facebook)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Co číst dále?

[Názor] Proč podpora blockchainu bez Bitcoinu nedává smysl

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *