Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin zpět nad 7K $! CME futures brzy vyprší, co to může udělat s cenou?

V tuto chvíli je Bitcoin po propadu téměř na hodnotu 6 500 USD za jenotku zpět nad 7 tisíci dolarů. Nechme stranou důvody pro propad a pojďme se podívat na možný vývoj.

Bitcoin zpět nad sedmi litry

O víkendu Black friday neavizovaly jen některé obchody, ale výrazných slev se dočkal také kryptomarket. Z dlouhodobého hlediska jsme zatím stále v uptrendu, který začal začátkem roku. Nicméně ze střednědobého pohledu tu máme bear market, který stále trvá a střednědobý trend nás již dostal téměř zpět na pomezí významné 6tisícové hranice, kterou jsme překvapivě snadno překonali směrem UP v květnu.

V tuto chvíli jsme zpět nad 7 tisíci za Bitcoin. Ještě v pondělí přitom Bitcoin zaznamenal propad na úrovně cca 6 600 USD (resp. na některých burzách ještě níže).

Zastavil se pád, nebo je to jen korekce a jdeme níž? Rozhodně bych ještě nejásal, ačkoli růst by mohl krátkodobě pokračovat.

CME futures vyprší

Každý obchodník / investor má určité pomůcky, které mu pomáhají s větší či menší jistotou odhadovat budoucí cenový vývoj.  Všichni asi znáte ty nejčastěji používané, jako je určení trendu, supporty a rezistence, RSI, objemy obchodování, cenové patterny, všemožné indexy a samozřejmě fundamenty.

Kromě mnoha základních analytických nástrojů někteří z nás hledají určité statistické odchylky, které vykazují nějaké zajímavé podobnosti. K takovým indikátorů patří také CME futures kontrakty. Ve většině příp adů totiž došlo k pádu ceny BTC týden až dva před vypršením.

A to není vše. Jak poukázal např. Luke Martin, „obecně zažijete prodejní tlak před a pozitivní návratnost poté.“ Další vypršení platnosti BTC CME je v pátek 29. 11. V posledních 4 měsících přitom Bitcoin zaznamenal pokaždé prodejní tlak před, a následně po vypršení se dostal zpět do zelených čísel.

btc, cme, expirace,

Nutno dodat, že minimálně ve 3 případech tomu bylo přesně opačně a fakt, že již 4 měsíce v řadě došlo ke stejně věci, spíše dává tušit možnou změnu. Tento měsíc BTC před vypršením poslušně padal a momentálně to vypadá, že by se snad opravdu mohl krátkodobě otočit zpět nahoru.

Závěr

I vlivem posledních propadů řada z nás očekává spíše povánoční výprodej, jako v posledních dvou letech, než nějaký prudší růst. Otázkou je, zda to ve vás vyvolává strach z pádu a zoufalství, nebo spíš nákupní náladu. Ale na to už si musí odpovědět každý sám za sebe, jako vždy.

A pozor, Black friday má také Ledger či Trezor. Využít můžete slevu 30 % na hardwarovou kryptopeněženku dle vlastního výběru, zakoupenou přímo ze stránek výrobce.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Proč většina lidí na kryptoměnách prodělá peníze?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *