Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptomarket | Bitcoin padá! Jak s tím souvisí Čína a co dál?

Nejen trh s Bitcoinem ale i celý kryptomarket se pohroužil do červených čísel. Cena kryptoměn od včerejšího večera opět padá. Co mohlo způsobit propad a je už definitivně po upternedu?

Proč to padá?

Všichni jsme zaznamenali propad, který začal včera ve večerních hodinách. Bitcoin i zbytek trhu se pomalu propadal do červených čísel a hlavní kryptoměna ztratila něco přes 5 %. Aktuálně se držíme na 8 100 $, ale rozhodující pro další propad bude pravděpodobně úroveń 8 000 USD / BTC.

Za poslední 3 měsíce jsme se nejníž podívali na 7 500 dolarů a zde bych také viděl bod pro další možný obrat v případě, že se podíváme níže. A co mohlo způsobit tento propad, pokud má vůbec nějaký fundamentální důvod? Zaznamenali jsme jednu zprávu, která by mohla mít souvislost.

Prezident Číny opět komentoval blockchain

26. 10. jsme vás informovali o vyjádření prezidenta Si Ťin-pchinga, který hovořil kladně o blockchainu. Po jeho výroku zaznamenal Bitcoin prakticky okamžitě růst o 33 %. Čínské altcoiny pak dosáhly dvojciferných i trojciferných zisků a také místní blockchainové firmy rostly.

Někteří se mylně domnívali, že když prezident Číny hovořil o blockchainu, nikoli o kryptoměnách, tak ten růst nemohlo vyvolat jeho prohlášení, ačkoli sami viděli na vlastní oči, že přesně tak se to stalo. Bohužel krátkodobý sentiment nevydržel dlouho a Bitcoin v krátkodobém měřítku pomalu míří zpět do bodu, odkud vystřelil.

Zdá se, že tento obrat krátkodobého trendu přímo souvisí s nedávnými prohlášeními čínského prezidenta Xi Jinpinga, který objasnil, že jeho dřívější komentáře k blockchainu byly nesprávně interpretovány. Řekl, že věří v budoucí potenciál blockchainové technologie, ale „kryptoměny jsou neregistrované cenné papíry, které usnadňují podvody a Ponziho operace.”

Je po uptrendu?

Nabízí se otázka, zda je definitivně po uptrendu a čeká nás postupný návrat na dno. Osobně se domnívám, že bychom po korekci měli pokračovat v růstu. Také řada analytiků na Twitteru sdílí své pohledy na aktuální pád a další vývoj ceny Bitcoinu.

Kumo

Analytik Cow Jones nedávno ujistil své sledující, že je bullish. Důvodem je tzv. průlom Kumo, tedy překlopení indikátoru Ichimoku do zelené barvy. Níže přidáváme výňatek z příslušného tweetu.

průlom, KUMO

„ Kumo breakout v celé své historii v týdenním grafu BTC NIKDY nezklamal.”

Objemy

Správce digitálních aktiv Charles Edwards poukazuje na nárůst objemů obchodování. Mimo jiné uvedl, že „90denní objem obchodování BTC byl v poslední době o 40 % vyšší než na vrcholu 2017/18.” Růst objemu vedl k dlouhodobým exponenciálním býčím trhům, věří Edwards. A přidává komentář k aktuálnímu pádu:

“Stále si pamatuji přesné okamžiky každé z těchto zastávek na $ BTC během roku 2017. Každá se ukázala jako bod obratu a konec korekčního období vedl k většímu bull runu.” Nemohu si pomoci, ale myslím, že jsme viděli jak se to samé stalo nedávno, jen v týdenním grafu.“

Závěr

Pokud budou mít tito a další obchodníci pravdu, čeká nás již brzy pokračování dlouhodobého růstu. I během bull runu se stává, že Bitcoin padá. V roce 2017 k tomu skutečně docházelo a po korkci přišel další růst na nová maxima. Samozřejmě nikdy nelze se 100% jistotou říct, že totéž se stane také nyní, ale můžeme jen konstatovat, že z dlouhodobého pohledu působí aktuální vývoj ceny Bitcoinu stále velmi pozitivně a nadějně.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Návod | Připojte se k nám na Steemitu a vyzkoušejte si sami blockchainovou platformu s možností výdělku

Zdroje:
https://decrypt.co/
https://www.newsbtc.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *