Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Prezident Si Ťin-pching: Čína by měla využít příležitost technologie blockchain

Co k tomu dodat, Bitcoin vystřelil mocně a krátkodobě se vyšplhal nad 10 tisíc. Růst začal krátce po vyhlášení Xi Jinpinga. Prezident řekl, že Čína musí využít blockchainovou příležitost.

Pumpa Bitcoinu

Za posledních 24 hodin si Bitcoin připsal až něco přes 40 %, když se krátkodobě dostal dokonce až nad 10 tisíc dolarů. Čísla se liší v závislosti na burze, dle údajů z CMC král kryptomarketu vypumpoval z 7 500 USD až na 10 000. To je plných 33 % v nejvyšším bodě.

Zajímavé je, že růst odstartoval teprve pár minut po vyhlášení hlavy Čínské lidové republiky. Je tedy pravděpodobné, že právě tato zpráva měla na market značný vliv.

Čína musí využít příležitost, řekl prezident

Prezident Čínské lidové republiky a generální tajemník Komunistické strany Číny v jedné osobě vydal prohlášení. Nejmocnější muž Číny řekl, že země musí využít příležitosti, kterou poskytuje technologie blockchain. Čína má podle něj dobrý základ.

Si Ťin-pching (Xi Jinping) ve svých poznámkách uvedl, že Čína by měla urychlit vývoj technologie blockchain. Podle jeho názoru se tím zvýší čínský vliv a moc ve světě. Prezident Číny si je vědom širokého spektra možností použití blockchainu

, od financování podniků, přes zmírnění chudoby, bezpečnosti potravin a léků, vzdělání.., až po rozvoj inteligentních měst.

No nejčastěji je Čína spojována s připravovanou státní digitální měnou. Hlava Číny dále uvádí:

“Musíme vzít blockchain jako důležitý průlom pro nezávislé inovace klíčových technologií. [Musíme] objasnit hlavní směr, zvýšit investice, zaměřit se na řadu klíčových technologií a urychlit vývoj technologie blockchain a průmyslové inovace.”

Update: Následovalo zrušení plánu na zákaz těžby Bitcoinu

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Čína ruší své plány na zákaz těžby Bitcoinu

Co si Mark Zuckerberg nachystal na svou obhajobu před Kongresem

Zdroje:
https://www.coindesk.com/
https://www.longhash.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *