Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Čína ruší své plány na zákaz těžby Bitcoinu

Po nedávném prohlášení prezidenta země Čína pokračuje v bullish vyhlášeních a krocích, které svědčí o změně přístupu k blockchainu, i ke kryptoměnám.

Plány zákazu těžby BTC se ruší

Jistě si každý z vás pamatuje na vyhlášení prezidenta Číny Si Ťin-pchinga (Xi Jinping), který řekl, že země musí zvýšit své zapojení a investice do blockchainu. Přestože mnozí nevěří, že měla tato zpráva zásadní vliv na market, pravdou je, že jen krátce poté Bitcoin stoupl o 33 % a násedoval raketový růst čínských altcoinů o desítky a dokonce i stovky procent.

Bullish sentiment z Číny ještě nekončí a FOMO může zřejmě pokračovat. Země totiž ruší plány na zákaz těžby, která dosud figurovala na seznamu průmyslových odvětví, které Peking považuje za nežádoucí.

Zprávu, že Čína mění své plány, již Samson Mow, CSO ve společnosti Blockstream, stihl označit jako „býčí pro Bitcoin.“ Vychází z nového znění vydání čínského katalogu pokynů pro přizpůsobení průmyslových struktur, který vstoupí v platnost od začátku roku 2020.

Stále je díky levné energii velká část světové těžby Bitcoinu soustředěna v Číně. V zemi je legální kryptoměny vlastnit, ale nemůžete zde obchodovat, legální jsou pouze příležitostné transakce OTC typu peer-to-peer. Těžba kryptoměn v zemi samozřejmě zakázána nebyla, nicméně se k tomu schylovalo.

Nyní však čínský centrální plánovač upravuje své plány a težba BTC již nadále není na seznamu. Země také stále pracuje na své digitální měně, která má v budoucnosti nahradit fyzické peníze.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Virální 1 mil. $ předpověď cestovatele časem byla záhadně změněna

Zdroje:
http://www.ndrc.gov.cn/
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *