Sobota, 20 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Je čínské FOMO větší než Bakkt, Libra a ETF?

Kryptomarket zaznamenal jeden z nejprudších krátkodobých růstů a FOMO přichází z Číny. Jak jsme vás již informovali, čínské kryptoměny rostou po vyhlášení prezidenta a po přijetí nových zákonů na podporu technologie blockchain.

Brutální FOMO

Z Číny znenadání přichází masivní FOMO, které, jak uvedl Bitcoinist, je větší než Bakkt, Libra a ETF. Kryptoměny ze země draka již předvedly dvoj i trojciferné pumpy a totéž se týká akcií čínských firem, které investují do blockchainu. Prezident Si Ťin-pching (Xi Jinping) ve svých poznámkách uvedl, že Čína by měla urychlit vývoj technologie blockchain.

Nejedná se přitom o soukromý názor, ale o jasný signál ke změně oficiální státní politiky Čínské lidové republiky. Na to již reagovaly média, které nyní razí blockchain-friendly linii. Zmínky o blockchainu jsou na titulních stranách, v televizi a na dalších místech.

A co víc, příspěvky na soc. médiích, které říkají, že blockchain je podvod, jsou údajně banovány. Uvedl to cnLedger na svém twitteru:

„Články, které říkají, že technologie blockchain je podvod, mají nyní BAN.
Kdo si stále pamatuje dny, kdy byly příspěvky, které propagovaly blockchain, opravdu rychle smazány?”

Nový zákon

Kromě všeho, Čína ve velmi rychlém sledu událostí o víkendu schválila zákon o kryptografii, který by měl vstoupit v platnost 1. ledna příštího roku. Jeho cílem je zavést nové regulace, které Číně zajistí v této oblasti větší konkurenceschopnost. Zatímco v Číně je stále částečný zákaz kryptoměn a státní digitální měna zatím není hotová, technologii blockchain je zde nyní naplánován vzestup.

Nový zákon má řešit vznikající regulační a právní výzvy v případech komerční kryptografie. Čínský národní kongres uvedl, že nový zákon podpoří výzkum a vývoj „komerčních kryptografických technologií” a zároveň vybuduje integrovaný standardizovaný regulační systém pro trh. Uvádí se zde:

„Pro vyhodnocení komerčních kryptografických technologií používaných v hlavních oblastech souvisejících s národním zájmem je zapotřebí jasných pokynů a předpisů, protože současný vratký systém již pro toto odvětví není vhodný.“

Rychlá změna a nové čínské blockchainové klima nahrává silnému FOMO efektu, který již zažívají čínské kryptoměny a společnosti se zaměřením na související technologie. A je větší, než uvedené fundamenty, jak říká Bitcoinist? To už posuďte sami.

  • FOMO z anglického „Fear of missing out” je výraz pro náladu obchodníků, kteří se bojí, že jim něco uteče. Náhlý růst způsobuje vlnu nákupů, přičemž se pak také často stává, že někteří pod vlivem strachu z ujetého vlaku nakoupí na maximech a utrpí ztrátu.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Prezident Si Ťin-pching: Čína by měla využít příležitost technologie blockchain

Zdroje:
https://bitcoinist.com/
https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *