Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

#SPPN 36 | Kolik “Bitcoinů” doopravdy potřebujeme?

Každou středu a sobotu vychází na Hodlerovi přehled posledních zpráv a novinek z kryptosvěta a kryptomarketu. Dnes si společně položíme zdánlivě jednoduchou otázků: kolik vlastně potřebujeme “Bitcoinů”?

Minule jste četli: Do konce roku už zbývá jen 48 dní!

Co je SPPN?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Jedná se o zkratku pro středeční (sobotní) přehled posledních NEWS a vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nemají čas číst novinky denně, nebo si prostě rádi přečtete souhrn aktualit posledních dní, včetně stručného pohledu na kryptomarket.

Úvod

Otázka, která má zdánlivě snadnou odpověď. Tipuji, že při čtení nadpisu si řada z vás řekne, že to je jasné. Nepotřebujeme více Bitcoinů, Bitcoin je jenom jeden. Ano, to je sice pravda, ale jak si pak vysvětlíte ten drastický nárůst množství dalších kryptoměn?

Kolik potřebujeme Bitcoinů

Kolik ještě vznikne dalších kryptoměn? Tohle je jedna z nejbláznivějších skutečností kryptosvěta. Věřím, že nováčci musí být velmi zmateni z toho obrovského počtu kryptoměn. Jen na CMC je jich zalistováno již skoro 4800 a neustále to roste.

Kolik těch “Bitcoinů” ještě vznikne a k čemu to všechno je? Máme tady různé specializované kryptoměny na různé oblasti od transakcí, až po sledování zboží, půjčky či jednoduše na překonání Bitcoinu. Je skoro nadlidský úkol, nastudovat si alespoň základní info o první stovce, natož tak o celém kryptomarketu.

Nástupců Bitcoinu vzniklo mnoho a řekněme si upřímně, většina z nich má mizivou šanci na úspěch. Dokonce ani u kryptoměn v první desítce si nemůžete být jistí, že neuděláte chybu. Tohle může být další důvod pro příznivce Bitcoinu, proč by mohl být lepší nápad hodlovat krále, který se přes 10 let drží na trůnu

Složení TOP 10 kryptoměn se mění

Možná vás překvapí, jak radikálně se změnila první desítka za posledních cca 5 let. Níže vidíte TOP 10 kryptoměn, tedy Bitcoin a dalších 9 alternativních Bitcoinů (zkráceně altcoinů), z ledna 2014.

top, 10, 2014, 2019, krtyptoměn, bitcoinů

Množství Bitcoinů

Věděli jste, že jenom na CMC je doslova velké množství Bitcoinů? Než přejdeme na zprávy, připravili jsme si pro vás ještě tuto zajímavost. Množství kryptoměn, které mají v názvu Bitcoin, je překvapivě vysoké. Aktuálně zde máme “Bitcoinů” rovných 10:

  • Bitcoin Bitcoin (BTC)
  • Bitcoin Cash Bitcoin Cash (BCH)
  • Bitcoin SV Bitcoin SV (BSV)
  • Bitcoin Gold Bitcoin Gold (BTG)
  • Bitcoin Diamond Bitcoin Diamond (BCD)
  • BitcoinHD BitcoinHD (BHD)
  • Bitcoin 2 Bitcoin 2 (BTC2)
  • Lightning Bitcoin Lightning Bitcoin (LBTC)
  • Wrapped Bitcoin Wrapped Bitcoin (WBTC)
  • Bitcoin Rhodium Bitcoin Rhodium (XRC)

To už je ale seznam, co? Nicméně pravý Bitcoin je jen jeden, což kryptokomunita i trh dává jasně najevo. Velice zajímavé bude sledovat, jak bude tohle šílenství pokračovat a kolik alternativních Bitcoinů ještě vznikne, ať už těch se slovem Bitcoin v názvu, nebo ostatních. A teď k tomu přidejte ještě digitální fiat měny, tvářící se jako kryptoměny a guláš je hotový.

Nicméně s decentralizací a svobodou přichází také právo prakticky kohokoli s potřebnými dovednostmi, aby si svoji vlastní kryptoměnu vytvořil. Nakonec o osudu jednotlivých altcoinů a o tom, kolik jich potřebujeme, rozhodne nabídka a poptávka.

Přehled novinek

První novinka, která mě přivedla na dnešní téma, je (naštěstí) nepodařená předpověď Craiga Wrighta. Samozvaný Satoshi prohlásil o projektu, jehož autorství si za nelibosti velké části komunity přivlastňuje, že je mrtvý, což se projeví do 15. 11. Jak vidíte, dnes máme 16. a Bitcoin stále žije!

Craig Wright předpovídal: BTC a LTC budou mrtvé do 15. listopadu 2019

PayPal se nebude “špinit” s Pornhub

Tak tato zpráva jen poukazála na potřebu kryptoměn. PayPal dal jednoduše ruce pryč od stránky s pornem. Přestože více než 100 tisíc aktérů neporušuje žádný zákon, centralizovaný platební procesor je zkrátka odstřihl od výplat. Nabízí se otázka, zda to příště podobné instituce neudělají také vám, třeba za zakoupení láhve alkoholu nebo za nevhodný názor na internetu…

PayPal odříznul Pornhub od plateb. Řešením cenzury jsou kryptoměny

Čína začíná “vypínat” hotovost

Poněkud kontroverzní zpráva přichází z Číny. Hebei, Zhejiang a Shenzhen jsou prvními místy v Číně, kde začíná proces zavedení digitálního juanu. Začalo to nařízením o omezení vkladů / výběrů velkých peněžních prostředků. Hotovost nemůžou vypnout a nahradit digitální měnou ze dne na den, ale bude to zřejmě postupný proces stupňování kontrol, zákazů a omezení.

Začíná první etapa zavedení digitálního juanu v Číně

Společná kryptoměna BRICS

Spojené státy nemají nic jisté a již se množí názory, že pokud nebudou inovovat, tak je svět předběhne. Z pohledu USA je výsadní pozice dolaru v ohrožení, z pohledu zemí BRICS by mohla společná kryptoměna naopak snížit závislost na USD. Zatím je to jen takový nápad, přesto velká věc pro kryptosvět.

Společná kryptoměna BRICS? Skupina národů uvažuje o snížení závislosti na USD

Kryptomarket

Cena krále kryptoměn, který řídí také zbytek kryptotrhu, se mírně propadla. Od středečních 8 800 USD / BTC jsme sestoupili na aktuálních 8 500 dolarů za minci. Žádná velká bouřka se však zatím nekoná a na marketu je klid. Altcoiny se oproti Bitcoinou od minulého dílu nikam nehly a dominance Bitcoinu tak stále sedí na 65,9 %. Celkový market cap dosahuje 234 mld. dolarů.

Závěr

Existuje hodně alternativních Bitcoinů, ale doopravdy potřebujeme jen pár. Nemůžeme však na jednu stranu fandit decentralizaci, ale zároveň upírat altcoinům právo na existenci. O jejich potřebě, hodnotě a budoucnosti rozhodne trh. Za 5 let bude kryptomarket určitě vypadat jinak. Vědět to tak dopředu a vsadit na ty správné mince, to by si přál asi každý z nás.

 

-Kytka (Steemit, Publish0x, facebook)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Co číst dále?

Krypto Online Svet | Co přinese přesun majetku na mileniály

HODL | Bitcoin učí lidi ekonomiku, trading a investování. Nevěříte? Přesvědčte se sami!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *