Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Společná kryptoměna BRICS? Skupina národů uvažuje o snížení závislosti na USD

Skupina národů BRICS, kterou tvoří státy Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika, uvažuje o společné “kryptoměně,” která sníží význam amerického dolaru.

BRICS zvažují společnou kryptoměnu

Skupina BRICS se stejně jako řada dalších národů poohlíží po vyhlídce alternativy současného měnového systému. Jednou z těchto možností, které by mohly oslabit závislost světa na USD, jsou kryptoměny.

Nejen Čína, ale také další země uvažují či dokonce již přijímají kroky k přijetí decentralizovaných kryptoměn, resp. centralizovaných (státních) digitálních měn. Země BRICS nejsou výjimkou. Poslední setkání zemí BRICS naopak zdvojnásobilo myšlenku společné digitální měny.

Skupina národů zvažuje vývoj společného platebního systému. Síť, která by takto mohla vzniknout, by znamenala konkurenci nejen pro drahý a pomalý platební systém SWIFT, ale zřejmě také pro americký dolar.

Nové plány

Kirill Dmitriev, vedoucí ruského fondu přímých investic [RDIF], uvedl:

„Efektivní platební systém BRICS může podporovat platby v národních měnách a zajistit udržitelné platby a investice mezi našimi zeměmi, které tvoří více než 20 % globálního přílivu přímých zahraničních investic.”

Kromě toho hovořil o integraci národních platebních systémů zemí BRICS. Ještě zajímavější je samozřejmě plán / myšlenka na společnou kryptoměnu. Přestože podrobné zápisy ze schůzky ještě nebyly zveřejněny, skutečnost, že byla projednána „kryptoměna,“ je  v každém případě velká věc.

Obavy Spojených států o svůj monopol (resp. o status globální rezervní měny pro USD) již trvají od doby, kdy politici začali brát Bitcoin vážně. V poslední době se stupňují.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Začíná první etapa zavedení digitálního juanu v Číně

Zdroj:
https://ambcrypto.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *