Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Začíná první etapa zavedení digitálního juanu v Číně

Po halvingu 2020, Bakktu, Libře od Facebooku a dokola zamítaných ETF je zavedení digitálního juanu  jednou z nejsledovanějších událostí kryptosvěta.

Začíná první etapa

Centrální banka odstartovala proces přechodu hotovosti na “krypto” verzi juanu v Číně. Zatím se jedná o „pilotní“ program, který bude omezen na tři provincie v zemi po dobu dvou let.

Začátek první etapy je však zároveň předzvěstí budoucích změn. Čínská lidová banka (PBOC) má totiž v plánu plné nahrazení hotovosti svým státní stablecoinem podloženým svou měnou – juanem. Začíná to přísnější kontrolou kapitálu ve 3 provinciích.

Start digitálního juanu v Číně

Hebei, Zhejiang a Shenzhen jsou prvními místy v Číně, kde začíná proces zavedení digitálního juanu. Dovey Wanová na Twitteru komentovala změny v těchto významných regionech, kde dohromady žije přes čtvrt miliardy lidí.

„…OK Tohle se stalo. PBOC oznámila, že spustí pilotní nařízení o omezení vkladů / výběrů velkých peněžních prostředků ve třech provinciích po celé zemi. 😶😶😶Přísnější kontrola kapitálu a likvidace hotovosti v akci.”

Dovey dále vysvětluje, že omezení / povinnost registrace se týká transakcí nad ekvivalent cca 71 000 dolarů u podnikatelů, resp. ekvivalent 15 až 60 tisíc $ u jednotlivců. Ocitovala také regulační dokument:

„V zájmu boje proti závažným zločinům v oblasti hotovosti a praní peněz se centrální banka rozhodla posílit správu soukromých transakcí mezi soukromými účty a transakcí mezi soukromými a veřejnými účty.“

I když se zatím jedná jn o přípravnou fázi, událost nese známky postupného rušení hotovosti a přepnutí do systému digitálního juanu s tzv. „kontrolovatelnou anonymitou.”

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

#SPPN 35 | Do konce roku už zbývá jen 48 dní!

Zdroje:
http://www.xinhuanet.com/
https://eng.ambcrypto.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *