Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

#SPPN 35 | Do konce roku už zbývá jen 48 dní!

Každou středu vychází na Hodlerovi přehled posledních zpráv a novinek z kryptosvěta a kryptomarketu. Čas letí a do konce roku už zbývá jen 48 dní. Čtěte dále.

Minule jste četli: Zákaz kryptoměn v Evropě? Je to vůbec možné?

Co je SPPN?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Jedná se o zkratku pro středeční (sobotní) přehled posledních NEWS a vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nemají čas číst novinky denně, nebo si prostě rádi přečtete souhrn aktualit posledních dní, včetně stručného pohledu na kryptomarket.

Úvod

Milí čtenáři, vítejte opět na Hodlerovi. Opět tu máme řadu velmi zajímavých kryptozpráv a novinek z kryptosvěta a kryptomarketu. Pojďme se na to tedy hned podívat.

Čas do konce roku se krátí

Nejprve však dnešní téma. Při pohledu do kalednáře zjistíte, že se kvapně přiblížil konec roku. Pouhých 48 dní nás dělí do roku 2020. Čas, zdá se, běží velmi rychle a rok 2019 bude brzy minulostí. Stejně tak bude minulostí cena Bitcoinu, za kterou se BTC obchoduje nyní.

Od začátku roku, kdy jsme se podívali na 3 200 dolarů / BTC, cena krále kryptomarketu poskočila směrem vzhůru. Pravděpodobně to způsobily instituce, které od začátku roku kvapně nakupují. Kdybyste nevěřili, že cena Bitcoinu půjde nahoru, pravděpodobně byste tu nebyli.

Od příštího roku 21. století už nebude teenager

Zajímavé je, že příští rok bude kulatý a otevře novou dekádu tohoto století. Dokonce i nové tisíciletí přestane být teenager. Vstupujeme dalším krokem do nového věku a význam technologií v našich životech bude zcela jistě růst.

Již to není jen o ceně Bitcoinu, je to také o jeho vlivu na naše každodenní životy. Kryptoměny určitě nevznikly k omezení svobody lidí. Přesto nám plánovaná státní digitální měna Číny ukazuje, jak se může každá nová myšlenka či technologie zvrhnout.

Potřebujeme, aby se lidé vzdělávali a otevřeli svou mysl novým myšlenkám. Ale je také třeba, abychom nové myšenky využili správně. Doba pokročila, ale je na to člověk připravený? Dejte mi vědět do komentáře, zda podle vás dokážeme využít inovace bez ztráty svobody a bez válek.

Možná si říkáte, že toto téma s Bitcoinem moc nesouvisí, ale opak je pravdou. Bitcoin je platební nástroj nového tisíciletí a v následujících 10 letech by mohl změnit svět.

Přehled novinek

První novinka je z Číny. Gigant Alibaba uzavřel partnerství s Lolli a umožnil zákazníkům získat část nákupu zpět formou BTC. Rozdávání free bitcoinů navíc spustili na největším „nákupním svátku” na světě. Docela zajímavá zpráva pro globální přijetí Bitcoinu, co říkáte?

Alibaba na největší 24hodinové nákupní akci na světě rozdává free Bitcoin

Muzeum historie blockchainu

Ať už jste příznivcem blockchainu, nebo nesuhlasíte s jeho marketingovým “oddělením” od Bitcoinu, jistě vás zaujme naše další zpráva. V Hamburgu otevřeli první muzeum historie blockchainu. Muzeum má interaktivní část, prodejnu a historii technologie blockchain sleduje až do dob Julia Caesara.

Muzeum historie blockchainu je tu! První bylo otevřeno v Hamburgu

Royal Bank of Canada

Kanadská banka dříve zakázala kupovat kryptoměny svým klientům. Nyní však uvažuje o spuštění vlastní kryptoměnové obchodní platformy. Jde o největší banku v zemi.

Největší kanadská banka zakázala klientům kryptoměny – nyní zvažuje kryptosměnárnu

Kontrolovatelná anonymita

Čína vynalezla nový pojem – kontrolovatelná anonymita. Podle slov Mu Changchuna z Institutu pro výzkum digitální měny hledají rovnováhu mezi anonymitou a kontrolou pro Digitální juan. Obavy z plné kontroly čínských vládních orgánů nad ekonomikou a financemi (i životy) svých obyvatel tím však zřejmě nerozptýlil.

Digitální juan by měl mít „kontrolovatelnou anonymitu“ – míní centrální banka Číny

Bitcoin za 250 000 dolarů

Taková je predikce rizikového investora Tima Drapera. Do roku 2023 očekává slavný investor tuto cenu i díky technologii plateb Lightning Network, která mimo jiné umožní bitcoinové mikroplatby.

Tim Draper si myslí, že Lightning Network vystřelí BTC na 250 000 $

Kryptomarket

Dominance Bitcoinu naráží na 66 %, resp. aktuálně sedí na 65,9 %. To znamená, že mírný sestup dolů pokračuje a altcoiny se těší z období relativního klidu. To samozřejmě nepotrvá věčně a pak bude nesmírně důležité, zda se spustí altcoiný růst, nebo je toto celé jen příprava na další altcoinový masakr. Jinak se až na mírné zakolísání cena Bitcoinu od minulého dílu vůbec nehla a stále se nacházíme na 8 800 dolarech za minci.

Závěr

Konec roku se blíží a s ním i příchod třetí dekády třetího tisíciletí našeho letopočtu. Bude to krásný čas výdobytků nových technologií a pomalé obnovy metod šetrných k životnímu prostředí? Nebo se bude stupňovat snaha o omezení svobody? Tak či tak, Bitcoin by v tom všem mohl hrát možná až klíčovou roli.

 

-Kytka (Steemit, Publish0x, facebook)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Co číst dále?

HODL | Bitcoin učí lidi ekonomiku, trading a investování. Nevěříte? Přesvědčte se sami!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *