Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Muzeum historie blockchainu je tu! První bylo otevřeno v Hamburgu

Historicky první muzeum blockchainu a jeho historie bylo pro návštěvníky otevřeno v Hamburgu. „O historických kořenech technologie budoucnosti.”

Muzeum historie blockchainu

Od šifrované zprávy Julia Caesara, používané k informování jeho generálů, přes 2 pizzy, za které bylo zaplaceno 10 000 bitcoinů.. Až do současnosti sahá historie blockchainu, která má nyní své vlastní oficiální muzeum.

Návštěvníci

muzea získají info o blockchainu. Muzeum má interaktivní část výstavy, kde je k dispozici kryptopeněženka. Kryptoměny lze použít v obchodě muzea.

Blockchain – muzeum historie technologie budoucnosti

Událost je nápadem Algorandu, blockchainové platformy Silvia Micali, vítěze Turingovy ceny. Společnost je oficiálním partnerem Mistrovství světa v šachu, kde plánují začlenit blockchain.

“Jak se blockchain stává hlavním proudem při zavádění technicky vyspělých platforem, Algorand a World Chess se v této iniciativě spojili, aby své komunity vzdělávali o historických kořenech technologie budoucnosti.”

Jedná se o první muzeum, nejedná se však o první pokus fyzického místa, kde se lze něco dozvědět o Bitcoinu či blochainu. V roce 2017 se ve Vídni otevřel „The House of Nakamoto.“ Také v Praze existuje místo nazvané Paralelní Polis, věnované Bitcoinu a zaměřené spíše a kryptoanarchii.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

HODL | Bitcoin učí lidi ekonomiku, trading a investování. Nevěříte? Přesvědčte se sami!

Zdroj:
https://decrypt.co/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *