Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Happy Bitcoin Pizza Day: 11 Let od nákupu 2 Pizz za 10 000 BTC, tedy 8 miliard korun

Zítra to bude již 11 let od nákupu, který se zapsal do dějin jako Bitcoin Pizza Day. Pizza přišla velmi draho programátora Laszlo Hanyecze, který na ni v roce 2010 dostal chuť. V té době stál BTC poněkud méně peněz, než stojí dnes. Laszlo tak za dvě pizzy zaplatil 10 000 bitcoinů. Při dnešních cenách kryptoměn, kdy jeden bitcoin stojí přibližně 780 000 Kč, to odpovídá bezmála 8 miliardám korun.

Trochu drahá svačina, ale jistě byla nejlepší v životě. Co říkáte, stálo mu to za to? Dali byste si také?

Pan Pizza

Chvalně i nechvalně známý Pan Pizza. Muž, který zaplatil za 2 Papa John’s pizzy při dnešních cenách ekvivalentem téměř tisícovky bytů v Praze, z nichž každý by stál asi 8 milionů korun, což je mimochodem opravdu velmi předražené bydlení. Zdaleka však ne tolik, jako Papa John’s pizza. Bitcoin je dnes cenově možná oproti cenám před nedávným propadem, který připomíná krach na kryptotrhu, dole, ale dlouhodobě je to skutečně extrémně rostoucí aktivum. Snad nám tento trend vydrží ještě alespoň dalších 11 let.

Dobrou chuť!

Hodleři, neudělejte stejnou chybu jako Laszlo, který se zapsal do historie jako bitcoinový smolař – Pan Pizza . Místo hodlování však dokázal něco, co už nikdo jiný nemůže. Jeho nákup se totiž považuje za úplně první běžnou transakci v BTC. Ano, Laszlo je Pan Pizza, bitcoinový smolař, který by mohl mít při dnešních cenách miliony dolarů. Ale je to také pán, na jehož počest si dnes všichni oslavíme svátek – Bitcoin Pizza Day.

Just HODL it!

A kdo ví, možná si Laszlo něco odložil stranou, do peněženky, která má dnes velkou hodnotu. Tak až si v sobotu půjdete na počest Pana Pizzy koupit za bitcoiny kulatou italskou dobrotu, nezapomeňte si něco také nechat na HODL. Možná totiž bude i váš nákup mít za pár let hodnotu milionů.

 

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Krach na kryptotrhu poučil nové investory, na procházce růžovou zahradou: Komentář

Pád Bitcoinu právě spláchl 50 % ze svého ATH! Lavina výprodejů dorazila na kryptomarket!

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *