Pád Bitcoinu právě spláchl 50 % ze svého ATH! Lavina výprodejů dorazila na kryptomarket!

katastrofa, výprodej, lavina, bouře, pád, btc

Na trh se přiřítila živelná pohroma a smetla ceny kryptoměn o desítky procent za jediný den. Výprodej Bitcoinu pokračuje a již dosáhl 50 % od svého ATH, zatímco altcoiny zažívají doslova pohromu a hodleři sledují výprodej, který se přiřítil jako lavina.

Po Muskovi přišel čínský FUD, ale pád pravděpodobně akceleroval kvůli panickým prodejům a likvidacím na futures trhu.

Lavina výprodejů smetla kryptotrh

Při aktuálním pohledu na trh s kryptoměnami je zřejmé, že teorie supercyklu vzala za své – alespoň tedy v předpokladu, že díky institucím nezažijeme silné propady. Bitcoin v tuto chvíli zaznamenává asi 30% propad během posledních 24 hodin, zatímco altcoiny doslova smetla lavina.

Mnoho kryptoměn v první stovce je v době přípravy článku za posledních 24 hodin ve ztrátě zhruba 50 %. Patří k nim VeChain, Enjin, Iota, Monero, Cosmos, Neo, Decentraland, 0x, Eos, Zilliqa, Nano, a mnoho dalších… Jedná se o jeden z nejprudších výprodejů, s jakým jsme se kdy od vzniku našeho webu setkali, a svou silou a razancí zřejmě předčí i paniku spojenou s pandemií koronaviru v březnu 2020 i další propady.

Slevy na všech projektech

Řada kryptoměn je právě nyní k dispozici za poloviční ceny, než kolik stály ještě včera. Ze dne na den jsme se ocitli v bear marketu

Advertisement
. Alespoň krátkodobě určitě, protože co se týče 50% propadů za den, to není jev, který by byl běžný pro jakýkoli bull run. Kryptoinvestoři dnes zažívají skutečnou zkouškou ohněm a ta zřejmě mnoho nováčků zanechává na dně, což prohloubilo sílu propadu.

Pro nikoho není lehké, když jeho portfolio ze dne na den výrazným způsobem ztratí část své tržní hodnoty. Na druhou stranu, trh nabízí příležitost pro ty, kteří rádi nakupují přesně v době, když na ulici teče krev. Pro nováčky je toto období ve skutečnosti pro vstup mnohem výhodnější, než vrcholící bull market. Opět se potvrzuje, že ani HODL není pro každého, ale jsou chvíle, kdy každý hodler musí prokázat ocelové nervy a přesně v takových okamžicích se rozhodne o vítězích a poražených jakéhokoli trhu.

Zlé časy dělají silné hodlery

V takto dramatickém pádu je lepší si dát oddych od grafů. Rozhodně není dobrý nápad, příliš kontrolovat portfolio a jeho hodnotu v době, kdy trh spláchla lavina. Právě tyto časy jsou pro každého investora dobou, kdy sbíráte nové zkušenosti, prověřujete své strategie a psychické síly. Zlé časy a pády dělají silné hodlery!

 

Myslete na to, že si časem projdete bear marketem: Pro nováčky – Co je medvědí trh u Bitcoinu

Čína banuje Bitcoin? Pokračující pád podpořil další FUD a Bitcoin klesl pod 40 tisíc dolarů

Musk vs. krypto Twitter; Kryptoměny s nízkou spotřebou; PlanB připomíná HODL: Příběhy týdne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.