Nvidia nechce grafické karty prodávat těžařům kryptoměn, ale hráčům! Omezuje hash rate u nových GPU, jako je GeForce RTX 3080

Nvidia, RIG, TĚŽBA, GRAFICKÁ KARTA, GPU,

Jak uvedl globální šéf marketingu výrobce grafických karet Nvidia, na nově vyrobené karty (GPU) se vztahuje snížená hashovací rychlost. Hardware je záměrně upraven tak, aby grafiky primárně sloužily koncovým uživatelům a nikoli těžařům kryptoměn.

Nvidia omezuje krypto těžbu u svých GPU

Gigant na výrobu grafických karet Nvidia uvedl, že na svých nově vyrobených GPU zamezí efektivní těžbě kryptoměn, aby se karty primárně dostaly k hráčům, resp. uživatelům, kteří je nepoužijí k těžbě krypta. Omezovač hash rate na grafických kartách RTX 3060 bude zaveden také v jiných GPU řady RTX 30.

V úterním oznámení společnosti Nvidia společnost uvedla, že na své nově vyrobené grafické karty GeForce RTX 3080, RTX 3070 a RTX 3060 Ti použije sníženou hashovací rychlost, což omezí těžbu kryptoměn, jako je Ethereum. Modely s touto úpravou budou označeny štítkem „Lite Hash Rate“ případně zkratkou „LHR” na krabici a do prodeje vstoupí koncem měsíce.

Snaha snížit ceny pro hráče

Že se Nvidia rozhodla pokračovat u nově vyrobených karet v jejich zajištění proti těžbě má původ v růstu ceny grafických karet, které šly na dračku kvůli těžbě Etherea. Tržní cena druhé největší kryptoměny se za poslední rok zvýšila z cca 210 dolarů na aktuálních 2 700 dolarů, přičemž nedávné cenové maximum bylo až na zhruba 4 300 USD. To je stále téměř 13násobek za 12 měsíců, a to i přes včerejší krach na kryptotrhu.

Do budoucna se však Ethereum přestane těžit a přejde na proof-of-stake, což učiní druhou největší kryptoměnu rychlejší, efektivnější a mnohonásobně sníží vynaloženou energii na provoz a zabezpečení sítě. Kromě toho hodleři mohou začít získávat staking odměny. Výrobce grafických karet však na ETH2, které může přijít v řádu měsíců až let, nečeká a reaguje na aktuální situaci, která nastala, aby se karty dostaly k hráčům.

Advertisement

„Tato snížená hashovací rychlost platí pouze pro nově vyrobené karty s identifikátorem LHR, nikoli pro karty, které již byly zakoupeny,“ uvedl globální šéf marketingu GeForce společnosti Nvidia Matt Wuebbling.„Věříme, že tento další krok dostane více karet GeForce za lepší ceny do rukou hráčů po celém světě.”

 

Co se stane s těžaři Etherea (ETH) po spuštění Proof-of-Stake

Ethereum poplatky jsou na ATH! Může návrh EIP 1559 pomoct přetížené ETH síti?

ETF na Ethereum (ETH) je na světě! Kanadský regulátor dal zelenou rovnou třem společnostem a spustí se hned

Pád Bitcoinu právě spláchl 50 % ze svého ATH! Lavina výprodejů dorazila na kryptomarket!

Čína banuje Bitcoin? Pokračující pád podpořil další FUD a Bitcoin klesl pod 40 tisíc dolarů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.