Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Nový americký kontrolor měny OCC chce přezkoumat krypto friendly regulace svého předchůdce Briana Brookse

O regulacích budou nakonec rozhodovat trhy a spotřebitelé, nikoli vláda, řekl svého času bývalý kontrolor měny Brian Brooks z amerického regulačního úřadu OCC (Office of the Comptroller of the Currency). Jeho krypto přívětivé regulace se však mají nyní dočkat revize.

Kontrolor měny se podívá na přijatá pravidla ohledně krypta

Americký bankovní regulátor, Úřad kontrolora měny, bude po odchodu Briana Brookse připraven přezkoumat tvorbu pravidel souvisejících s kryptoměnami. Bývalý kontrolor měny přitom přijal řadu velmi progresivních regulačních pravidel, které byly na poměry americkcýh zákonodárců začátku třetího desetiletí tohoto tisíciletí velmi krypto friendly.

Připomeňme třeba informaci, která kryptosvětěm prolétla krátce po Novém roce, kdy kontrolor měny Brian Brooks umožnil bankám používat stablecoiny. Tehdy hlava úřadu uvedla, že odstraňuje jakoukoli právní nejistotu ohledně pravomocí bank připojovat se k blockchainům jako uzly a validátoři, a tím provádět transakce se stablecoinovými platbami jménem zákazníků, kteří stále více požadují rychlost, efektivitu, interoperabilitu a nízké náklady spojené s těmito produkty.“

TIP: Regulátor OCC: Americké banky mohou využívat stablecoiny a veřejné blockchainy

Pravidla nejsou v souladu se zbytkem

Uvedeným důvodem pro přezkoumání regulací Briana Brookse je, že nejsou provedeny v plné koordinaci se všemi zúčastněnými stranami. Brooks je mimochodem nyní generálním ředitelem společnosti Binance.US, dceřiné společnosti největší kryptoburzy na světě – Binance.

Michael Hsu, nově jmenovaný úřadující kontrolor měny, v rámci svého svědectví ve středu před sněmovním výborem pro finanční služby požádal o personální prověrku bývalého vytváření pravidel OCC týkajících se krypto průmyslu. Říká, že je třeba prověřit interpretace služeb s kryptoměnou jako součásti bankovního podnikání, či zřízení Úřadu pro inovace.

„Na OCC se pozornost soustředila na podporu odpovědných inovací. Požádal jsem zaměstnance, aby tyto kroky přezkoumali,“ uvedl Hsu.

Facebook

Rétorika nového šéfa úřadu směřovala k obecně odmítanému projektu digitální měny Facebooku, který tak může opět posloužit jako otloukánek a vhodný adept pro stavbu bariéry pro kryptoprůmysl jako takový. Dále uvedl:

„Moje širší obava je, že tyto iniciativy nebyly provedeny v plné koordinaci se všemi zúčastněnými stranami. Nezdá se, že by byly součástí širší strategie týkající se regulačního obvodu. Věřím, že řešení obou těchto úkolů by mělo být prioritou.“

Závěr

OCC učinil řadu důležitých regulačních rozhodnutí pro kryptoměnový průmysl během Brooksova funkčního období, včetně povolení federálních amerických bank držet rezervy podkladových měn pro stablecoiny. Bývalý kontrolor měny však podle svého nástupce pochybil a jeho práce má být přezkoumána.

 

Americký regulátor chce zastavit bankovní diskriminaci kryptoměnových společností

NYDIG: Bitcoin se letos zpřístupní stovkám amerických bank a jejich klientům

USA: Měnový regulátor potvrzuje nové kryptoregulace před odchodem Trumpovy administrativy

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *