Pátek, 1 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

NYDIG: Bitcoin se letos zpřístupní stovkám amerických bank a jejich klientům

Banky v USA budou mít příležitost operovat s Bitcoinem a rozpoutat nevídanou bankovní akceptaci na úrovni klientských účtů. Uvedla to kryptoměnová custody společnost New York Digital Investment Group (NYDIG), která uzavřela partnerství s Fidelity National Information Services (FIS).

NYDIG chce přinést BTC do americkcýh bank

Pokud jde o akceptaci hlavní kryptoměny v USA, možná jsme svědky dalšího pokroku. Společnosti New York Digital Investment Group a Fidelity National Information Services uvedly, že hlavním cílem jejich nového partnerství bude umožnit americkým bankám nabízet v blízké budoucnosti Bitcoin.

Již brzy tak podle obou společností budou americké banky skýtat možnost nakupovat, držet a prodávat BTC prostřednictvím svých stávajících účtů. NYDIG také dodal, že zahájí další služby, jako jsou úroky vyplácené v kryptoměně a nový typ bankovního účtu, který poskytuje dividendy v BTC.

Patrick Sells, vedoucí bankovních řešení NYDIG, uvedl, že uvedení do provozu bude velmi užitečné a přinese americkým obyvatelům pohodlí:

„To, co děláme, usnadňuje běžným Američanům a korporacím možnost nakupovat bitcoiny prostřednictvím jejich stávajících bankovních vztahů. Pokud používám svou mobilní aplikaci k provádění veškerého svého bankovnictví, mám nyní možnost nakupovat, prodávat a držet Bitcoin.“

Banky to udělají, protože to klienti chtějí

V tuto chvíli není uvedeno, zda již projekt funguje v praxi v některé z bank, ale v budoucnu mají NYDIG a FIS ambice přilákat stvoky bank v USA. Yan Zhao, prezident společnosti NYDIG, uvedl, že tento krok banky neudělají z nějakých sympatií ke kryptu, ale na základě poptávky klientů. Dále uvedl:

„Nejde jen o to, že si banky myslí, že jejich klienti chtějí Bitcoin, ale říkají: ‚Musíme to udělat, protože vidíme data.‘ Vidí vklady směřující do Coinbasí a Galaxií a Krakenů světa.“

Bitcoin a třetí strany

Satoshi Nakamoto vytvořil Bitcoin tak, že nepotřebuje žádné zprostředkovatele plateb ani finanční instituce, které by spravovaly prostředky uživatelů. Každý je schopen si s trochou snahy bezpečně uložit svůj SEED a mít tak kdykoli přístup ke svým privátním klíčům. Technologicky i uživatelsky je jeden z nejdůležitějších rozdílů mezi fiat měnou, byť v digitální podobě (CBDC), a kryptoměnou.

Hodleři se řídí heslem „Not Your Keys, Not Your Coins,” tedy zjednodušeně platí, že kdo drží privátní klíče, ten je skutečným majitelem daných bitcoinů a kryptoměn. Nicméně z různých důvodů, ať už pohodlí či obavy o bezpečnost, jsou někteří noví investoři a instituce ochotni přenechat své kryptoměny ve správě nějaké finanční společnosti, jako je banka. Obrovský zájem o kryptoinvestice společnosti Paypal již ukázal, že tímto směrem kráčí řada nových kryptoinvestorů.

Rob Lee, vedoucí digitálního bankovnictví ve FIS, uvedl:

„Většina lidí nemůže investovat do věcí, do kterých mohou investovat institucionální investoři. S bitcoiny dostupnými prostřednictvím vaší banky, které lze zakoupit za pouhý 1 dolar, nyní máte atraktivní aktivum, které je k dispozici k vlastnictví komukoli v jakékoli výši. Myslíme si, že pro posílení ekonomiky je to obrovské.”

Závěr

Kryptoměnové custody služby (správa bitcoinového majetku) by se měly zpřístupnit velkému množství hlavních bank a jejich klientům. Rostoucí přijetí kryptoměn finančními institucemi je reakcí na rostoucí poptávku. Mezi banky, které se nedávno připojily do světa kryptoměn, patří například banka JP Morgan, která v dubnu vstoupila do rozjetého vlaku a odhalila plány nabízet aktivně řízený bitcoinový fond pro soukromé investory, byť její ředitel dříve nazýval Bitcoin podvodem.

Co je SEED, jak funguje a kam ho uložit: Pro nováčky

Co je krypto custody a má tato služba vůbec nějaké výhody?

Regulátor OCC: Americké banky mohou využívat stablecoiny a veřejné blockchainy

Cestu k bitcoinové aktualizaci Taproot již podporuje 53 % hashrate sítě

Kryptoplatby a NFT pro 187 milionů kupujících na eBay? Možná již brzy!

Kdo vložil první stimulační šek 1 200 USD do Dogecoinu, dnes by měl téměř 400 tisíc dolarů díky memecoinu!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *