Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Burza Kraken zaznamenává 6násobný nápor nováčků. CEO: „DeFi požírá svět financí”

Generální ředitel kryptoměnové burzy Kraken zveřejnil a komentoval prudký nárůst přicházejících nováčků na burzu. Roste zájem o kryptoměny a „DeFi požírá svět financí.”

Kraken pod náporem nováčků

Jesse Powell, výkonný ředitel krypto burzy Kraken, říká, že firma zaznamenává výrazný nárůst počtu nových uživatelů. Zdá se, že kryptoburza těží z rostoucího zájmu o Bitcoin i celý kryptosektor. Powell včera potvrdil, že Kraken zaznamenal šestinásobný počet nových registrací.

Uvedl:

“To jo. Myslím tím za posledních 24 hodin. Zjevně se stalo něco, co způsobilo, že mnoho lidí přišlo do kryptoměn právě za poslední den.“

Retail přišel z akciového trhu?

Powell zároveň odpovídá na otázku, zda za růstem registrací stojí mánie okolo GameStop

na akciovém trhu. Přelila se část uživatelů akciových obchodních platforem do kryptoměn? Je za tím WallStreetBets? Objevují obchodníci s akciemi kryptomarket?

„Ve skutečnosti dost. A lidé, kteří nejprve začali obchodovat s kryptoměnami, jsou šokováni, když zjistili, jak akciové trhy skutečně fungují. S tolika prostředníky v procesu, kteří vlastně nevlastní vaše akcie, máte někoho jiného, kdo je technicky vlastní, a někoho dalšího, ​​kdo je spravuje, a není možné je okamžitě přesunout kamkoli chcete.

Je to velmi odlišný systém a myslím si, že je to systém, který nyní, když máme krypto systém, již není nutný. A myslím, že by nám bylo mnohem lépe s čistě nástrojovým systémem, kde si lidé mohou vzít své akcie, přesunout je kamkoli chtějí, obchodovat s nimi kdekoli chtějí a obchodovat přímo na burze.“

DeFi proniká do světa

Kraken je kryptoburza, která drží aktiva svých uživatelů a funguje jako obchodní společnost. Patří tedy mezi centralizované burzy, podobně jako Coinbase. DeFi jsou tedy částečně konkurencí i pro ni. DeFi sektor zahrnuje decentralizované burzy, jako je Uniswap, Sushiswap a další… Přesto šéf Krakenu uvádí, že rodící se sektor decentralizovaného financování je připraven narušit dosavadní finanční systém.

„…Ethereum vám poskytuje přístup do celého světa decentralizovaných inteligentních smluv, decentralizovaných burz a půjčovacích protokolů. DeFi skutečně žere svět financí, ať už to lidé vědí nebo ne. Myslím, že za 10 let budeme všichni dělat 90 % našich finančních služeb na blockchainu.“

Zajímavost závěrem: Celková hodnota uzamčená v DeFi se po neustálém růstu právě nyní blíží hranici 10 miliard dolarů.

WallStreetBets mánie přešla na Dogecoin: DOGE v lednu roste 1000%! Půjde až na 1 dolar?

Ministryně financí USA Yellenová obdržela 800 tisíc $ od hedgeového fondu zapojeného v kontroverzi GameStop

Jak dlouho ještě potrvá korekce, pokud je Bitcoin stále v bull marketu? Co už je dlouhodobý downtrend?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *