Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

První ETP Polkadotu (DOT) zahájí ve čtvrtek 21Shares na SIX Exchange

Burzovně obchodovatelný produkt – ETP Polkadotu – (PDOT) bude uveden na švýcarské SIX Exchange. Kryptoměnu Polkadot tak bude nyní poprvé možné obchodovat na akciových trzích.

ETP Polkadotu

21Shares, přední poskytovatel kryptoměnových produktů obchodovaných na burze, neboli ETP, zahajuje první ETP Polkadotu (DOT) na světě. Společnost, dříve známá jako Amun, dnes zveřejnila informaci o tom, že Polkadot ETP (ticker: PDOT) bude uveden na švýcarské SIX Exchange již za dva dny, tedy 4. února.

Společnost 21Shares zahájila své první bitcoinové ETP na konci roku 2018 na SIX Swiss Exchange se sídlem v Curychu, která je hlavní švýcarskou burzou. Společnost od té doby uvedla na trh několik dalších kryptoměnových produktů, které jsou navázány buď na Bitcoin či jednotlivé altcoiny, nebo více digitálních aktiv.

Společnost uvedla, že k zápisu došlo proto, že chtěla zůstat „před křivkou“ uprostřed prudkého nárůstu zájmu o třídu kryptoaktiv.

HODL ETP

Nové ETP přichází krátce poté, co byl Polkadot v pátek přidán k hlavnímu ETP produktu  společnosti 21Shares, Crypto Basket ETP (HODL). Podle údajů HODL ETP z indexů MVIS nyní Polkadot představuje přibližně 27 % investičního “HODL” produktu společnosti 21Shares. Bitcoin pak tvoří přibližně 50 % tohoto ETP, zatímco Bitcoin Cash (BCH) byl z produktu vyřazen. Zajímavostí je, že tento projekt využívá Coinbase Custody, měsíčně provádí rebalancing a roční poplatek pro investory činí 2,5 %.

Zástupce 21Shares uvedl, že taková rozhodnutí nezávisí na společnosti 21Shares, ale na MV Index Solutions. „Jako emitent nemůžeme rozhodnout, co přidat a vymazat. […] Mají výbor, který rozhoduje o tom, které složky jsou přidány, zvýšeny, omezeny nebo přímo odebrány.”

(Zdroj: 21shares)

 Dobré načasování?

Ačkoli Polkadot (DOT) od začátku roku více než zdvojnásobil svou cenu, společnost hovoří o perfektním načasování. Generální ředitel 21 Shares Hany Rashwan pak zdůraznil, že společnost je i nadále odhodlána uspokojovat poptávku institucionálních

investorů. Uvedl: Poté, co investoři zakoupí své první bitcoiny prostřednictvím našich ETP, dojde k přirozenému přechodu k investování do dalších kryptoaktiv.” Pokud jde o případné další produkty, hodlají přidat další 2 nebo 3 altcoiny během příštích tří měsíců:

„Pro poskytování likvidity máme prospěch z důvěryhodných partnerů a na základě pokračující institucionální poptávky zahajujeme DOT ETP, abychom investorům poskytli bezpečný, regulovaný a snadný způsob, jak získat expozici v této vzrušující nové blockchainové technologii. V příštích 3 měsících hodláme přidat 2 až 3 inovativnější ETP.“

Závěr

Blockchainový protokol nové generace Polkadot se ve čtvrtek dočká svého prvního ETP na světě. Tržní kapitalizace Polkadotu se v současnosti pohybuje kolem 15,5 miliard dolarů, což řadí DOT na páté místo v žebříčku kryptoměn dle CMC. Aktuální cena za jednutku činí 17,2 USD, což odpívá růstu o téměř 8 % za posledních 24 hodin. Nákup ETP namísto skutečných kryptoměn může být pro investory pohodlnější cestou, jak investovat do kryptoměn a vyhnout se rizikům spojeným s hacky a podvody na kryptorhu, popř. může být taková investice výhodnější i daňově. Nevýhodou pak je nutnost důvěry ve třetí stranu, která za investory spravuje aktiva.

Nová mince instantně v první desítce: Co je “sakra” Polkadot (DOT)?

Proč cena Polkastarter (POLS) od prosince vzrostla o 500 %?

Jak dlouho ještě potrvá korekce, pokud je Bitcoin stále v bull marketu? Co už je dlouhodobý downtrend?

Jak dlouho ještě potrvá korekce, pokud je Bitcoin stále v bull marketu? Co už je dlouhodobý downtrend?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *