Ethereum překonalo 1 500 dolarů! Data naznačují růst uživatelů, ale i očekávání ceny nad 2 000 $

Ethereum, eth,

Cena Etherea dosáhla nového historického maxima nad 1 500 $ za jednotku. Růst lze připsat zvýšené on-chain aktivitě, růstu DeFi, uzamčení stále většího množství v ETH 2.0 a v neposlední řadě celkovému bullish trendu na kryptotrhu.

Ethereum překonalo 1 500 $

V době přípravy článku se Ethereum obchoduje za 1 540 dolarů po více než 10procentním růstu za posledních 24 hodin. Rostl také Bitcoin a většina hlavních kryptoměn, přičemž dvojciferný růst dnes zaznamenává třeba Litecoin. Naopak XRP a Dogecoin padají po předchozí pumpě, kterou mají na svědomí “pumpaři” z něketerých skupin na Telegramu a dalších sociálních sítí.

ETH koketovalo s historickým maximem již během minulého týdne, ale pokaždé, když se kurz přiblížil rezistenci, došlo k zamítnutí. Jak řekl generální ředitel společnosti Three Arrows Capital Su Zhu, Ethereum po ATH na trhu s Bitcoinem překonává BTC. To znamená, že pokud by investor prodal BTC na dosavadním vrcholu (necelých 42000 $), vydělal by více směnou za ETH, než za dolar.

ETH je na vzestupu

Vědci z IntoTheBlock uvedli, že aktivita na blockchainu Etherea se vrátila na čísla z ledna 2018. Uvádí:

„ETH poprvé překonává bariéru ve výši 1 500 USD a vstupuje do fáze zjišťování ceny. A k oslavě ATH uvádíme několik faktů:

  • 100 % adres v zisku,
  • transakční aktivita v řetězci zpět na číslech z ledna 2018 (v průměru 1,16 mil. denně),
  • 52,38 mil. adres obsahujících ETH (ATH).”

Opční trh je bullish

Data ukazují, že 99,5 % z neutrálních až medvědích put opcí je nad 1,360 $ bezcenných, takže býci budou mít v dohledné budoucnosti významnou výhodu. Z celkového počtu otevřených opčních kontraktů (open interest) u prodejních (put) opcí se tak při aktuální ceně ani pouhé 1 procento nenachází pod strike cenou. Naopak nákupní (call) opce v rozmezí od 1 000 do 1 340 USD jsou na úrovni 59 593 ETH. To představuje otevřený zájem ve výši 79,6 milionů USD. Býci tedy dominují v poměru 23 ku 1.

Advertisement

Při ceně ETH nad 1 440 $ vstupuje do hry dalších 56 000 call opcí, ve srovnání s pouhými 7 600 put opcemi. To je dalších 70 milionům dolarů v otevřeném zájmu na straně neutráních až bullish opcí. 

Závěr

Ethereum dosahuje nových hitorických maxim s cenou nad 1 500 dolarů. Král altcoinů dokázal svým výkonem překonat Bitcoin, pokud jde o růst od vytvoření posledního ATH na urovni cca 42 000 USD / BTC. Data navíc naznačují, že mnoho obchodníků očekává vyšší cenu. Co se týče množství mincí v PoS síti Ethereum 2.0, aktuálně je zde již uzamčeno téměř 3 mil. ETH v celkové hodnotě přes 4,5 miliardy dolarů.

1 Ether může brzo stát víc peněz než unce ryzího zlata! Budoucnost je zřejmě v DeFi

 

První ETP Polkadotu (DOT) zahájí ve čtvrtek 21Shares na SIX Exchange

Burza Kraken zaznamenává 6násobný nápor nováčků. CEO: „DeFi požírá svět financí”

Nejbohatší člověk světa podporuje Bitcoin; Wallstreetbets sága míří do Hollywoodu; Shortař GameStop v lednu -53 %: Příběhy týdne

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.