Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Ředitel společnosti Robinhood bude svědčit v kongresu USA ohledně kauzy Game Stop: Hra zastavena?

„Hra zastavena?” To není otázka na vás, milí čtenáři, ale název slyšení před americkým kongresovým Výborem pro finanční služby ohledně úlohy platformy Robinhood v kauze GameStop a WallStreetBets. Vlad Tenev bude údajně svědčit, ačkoli jeho vystoupení nebylo formálně oznámeno.

CEO Robinhood vyhlíží grilování před kongresovým výborem

Vlad Tenev, generální ředitel online obchodní platformy Robinhood, bude svědčit před sněmovním výborem, jak uvádí Politico na základě několika anonymních zdrojů. Virtuální slyšení související s GameStop vedené senátorkou Maxine Watersovou se uskuteční 18. února.

Slyšení již bylo oficiálně oznámeno a ponese název: Hra zastavena? Kdo vyhraje a kdo ztratí, když se srazí shoraři, sociální média a maloobchodní investoři.“

GameStop, Reddit, prostý lid a hedgeové fondy

Robinhood zatím Tenevovu účast oficiálně neoznámil. Platforma sklízí masivní vlnu negativní publicity, která jí ze dne na den doslova likviduje dosud velmi pozitivní PR. “Prostý lid” nabyl dojmu, že Robinhood není na jejich straně, ale naopak během boje retailu a hedgeových fondů z Wall Street, který je nyní hlavním tématem světa finančních trhů, hájil zájmy velkých korporací. 28. ledna totiž Robinhood svým uživatelům oznámil, že z důvodu „aktuální tržní volatility“ omezuje obchodování (bylo možné pouze prodávat), a to u GameStop, AMC a dalších akcií.

Aplikace Robinhood má nyní jen jednu hvězdu v hodnocení na Google Play

Právě to by mohlo být hlavním bodem avizovaného slyšení.

Mám obavy z toho, zda Robinhood omezil nebo neomezil obchodování proto, že došlo k tajné dohodě mezi Robinhoodem a některými zajišťovacími fondy, které se na tom podílely,” uvedla Watersová.

Další okolnosti

29. ledna americká Komise pro cenné papíry (SEC) naznačila, že danou kauzu zkoumá, a vyjadřuje znepokojení nad „extrémní cenovou volatilitou obchodních cen určitých akcií.“ Rovněž ministrině financí USA přislíbila, že se na kauzu GameStop podívá, byť později vyšlo najevo, že inkasovala přes 800 tisíc dolarů “za přednášky” od jednoho z dotčených fondů, což může naznačovat možný střet zájmů.

1. února diskutoval Tenev (CEO Robinhood) o postupu firmy během omezení obchodování s Elonem Muskem v  audiochatovací aplikaci Clubhouse. Tenev údajně uvedl, že rozhodnutí o omezeních učinil clearinghouse a bylo založeno na kapitálových požadavcích. Popřel také obvinění, že obchodní společnost Citadel Securities – největší tvůrce trhu s opcemi v USA – tlačila na společnost, aby stanovila limity.

 

Akcie Game Stop: Wall Street shortaři narazili na odpor retailu a skončili ve ztrátě

WallStreetBets mánie přešla na Dogecoin: DOGE v lednu roste 1000%! Půjde až na 1 dolar?

Ministryně financí USA Yellenová obdržela 800 tisíc $ od hedgeového fondu zapojeného v kontroverzi GameStop

První ETP Polkadotu (DOT) zahájí ve čtvrtek 21Shares na SIX Exchange

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *