1 Ether může brzo stát víc peněz než unce ryzího zlata! Budoucnost je zřejmě v DeFi

Ethereum, eth, ether, slaví, 5 let, eth 2.0, historie, roadmap,

Již brzy může stát jednotka ETH – ether – stejně jako unce zlata. Ethereum poslední dobou zažívá obrovský hype díky DeFi ekosystému, který na Ethereu vzniká. Podívejme se blíže na to, jaké funkce dnes plní digitální ekonomika a jak to celé do sebe zapadá.

Překoná jeden Ether unci zlata?

Když před bezmála dvěma lety vznikal web KryoptoHodler.cz, stál jeden ether o málo více, než sto dolarů. Mohli byste si ho tedy pořídit zhruba za 2 500 až 3 000 Kč. V té době samozřejmě nikdo netušil, které altcoiny budou lukrativní a které půjdou dolů. Zpětně se však zdá, že velkým plusem, resp. tím, co na čem úspěch projektů závisel, je množství uživatelů, tedy komunita, a to, zda na daném blockchainu něco funguje, nebo se tam nic neděje. Ethereum bylo rozhodně popředu co se týče aktivity a svůj náskok i navzdory kritice za pomalý vývoj zúročilo.

Dnes stojí ether něco přes 35 tisíc Kč a formuje se nám budoucnost světa kryptoměn doslova před očima. Popišme si tedy, co vidíme!

Budoucnost je tady

V první řadě nám růst ceny Etherea ukazuje, že velmi brzy nemusí být vůbec snadné, koupit si jeden celý ether. Tedy něco, co dosud známe pouze u Bitcoinu. Když se ale podíváme pořádně, nevidíme pouze změnu ve formě růstu ceny. Během posledních dvou let jsme byli při tom, jak se kryptosvět organicky vyformoval do fungujícího DeFi ekosystému.

Ačkoli přicházejí i další nadějné projekty, Ethereum nyní pohání většinu protokolů, které mají rozličné funkce, od IoT, přes supply-chain, tokenizaci aktiv a souborů, až po decentralizované finance. Právě poslední jmenovaný se ukazuje jako game-changer. DeFi lákají masivní množství kapitálu díky kterému probíhá doslova revoluce ve vývoji blockchainových nástrojů, a to lze chápat i z hlediska samotného nárůstu inovací v kryptosektoru.

Přítomnost peněz na blockchainu

Genialita spočívá v přítomnosti elementu peněz, které v případě úspěšnosti projektu plynou díky růstu jednotlivých tokenů jak uživatelům, tak i všem vývojářům a ostatním, kteří se na vývoji podílejí. Ale pozor na to, že když projekt naopak neuspěje nebo zaznamená problém s bezpečností, lidé můžou naopak přijít o peníze. Přes různé karamboly a problémy se nám však skutečně doslova před očima formuje decentralizovaná digitální ekonomika, která zahrnuje platformy, jako je Ethereum, na kterých již probíhají úplné divy. Krása je i v tom, že společně s decentralizovaným financováním a celou tou digitální ekonomikou, která zde vzniká, tu zároveň stále máme Bitcoin, jako digitální forma zlata, která si za poslední 2 roky organicky šíří pověst uchovatele hodnoty

Advertisement
napříč celým světem.

Závěr – Ether

Vlastně je jedno, jestli bude ether stát více než unce zlata za měsíc nebo za rok. Hodleři, pokud se jim podařilo aspoň něco trefit do těchto projektů, v podstatě nemají důvod takovou investici prodávat. Dokud vše bude plynout správným směrem a vyvíjet se, tak proč odcházet..? Pochopitelně to není finanční rada, ale spíš poměrně zajímavý “edukativní” poznatek. Dokud bude ether palivem DeFi sektoru, zřejmě tu bude také tlak na jeho cenu, která v posledních týdnech a měsících letí vzhůru. Máme možnost být společně u toho, a sledovat, jak se hra změní po zvýšení škálovatelnosti, které má časem přinést přechod na ETH2 a co dalšího kryptosvět ještě předvede.

 

Ethereum překonalo 1 500 dolarů! Data naznačují růst uživatelů, ale i očekávání ceny nad 2 000 $

Burza Kraken zaznamenává 6násobný nápor nováčků. CEO: „DeFi požírá svět financí”

První ETP Polkadotu (DOT) zahájí ve čtvrtek 21Shares na SIX Exchange

Úspory: Peníze nejsou všechno, ale bezpochyby musíte umět šetřit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.