Pátek, 1 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Nejbohatší člověk světa podporuje Bitcoin; Wallstreetbets sága míří do Hollywoodu; Shortař GameStop v lednu -53 %: Příběhy týdne

Aktuálně nejbohatší člověk světa Elon Musk vyjádřil podporu Bitcoinu. Wallstreetbets a GameStop sága se dočká vlastního filmu. Hollywoodské filmové studio již získalo práva. Hedgeový fond, který masivně shortoval akcie GameStop, vykázal za leden ztrátu přes 50 %. Příběhy týdne jsou zprávy, které hýbou kryptosvětem a vyvolávají největší ohlasy v komunitě.

Nejbohatší člověk světa podporuje Bitcoin

Elon Musk se přidal na stranu Bitcoinu. Nejbohatší člověk světa označil krále kryptotrhu za „dobrou věc“ a dodal, že je na< strong> „pokraji širokého přijetí konvenčními financemi.“

Prohlášení Muska na adresu Bitcoinu patří k nejvlivnějším výrokům o kryptoměně. Kryptoměna má na své straně nejbohatšího človka planety, což částečně ubírá síly různým prohlášením, že je to jen bublina nebo dokonce podvod či bezcenný projekt. Miliardář si navíc v pátek změnil své twitterové bio na jediné slovo: „#Bitcoin.“

Musk není v kryptosvětě zdaleka nováčkem. V lednu loňského roku přemýšlel o možnosti využití bitcoinů k nezákonným účelům a řekl: „Existují transakce, které nejsou v rovnováze se zákonem.“ Nicméně, již v únoru 2020 prohlásil, že papírové peníze odcházejí, a nazval Bitcoin „brilantním.“ V prosinci pak zveřejnil provokativní mem o tom, jak těžké je ignorovat bitcoiny, a zeptal se generálního ředitele MicroStrategy Michaela Saylora na výši kapitálu, který lze přesunout v jedné transakci BTC.

„…Musel jsem o tom trochu přemýšlet, ale v tuto chvíli si myslím, že Bitcoin je dobrá věc, a proto jsem zastáncem Bitcoinu. Jak jsem řekl – jdu pozdě na večírek, ale jsem zastáncem Bitcoinu.”

Shortař GameStop ztratil za měsíc přes 50 %

Podle zprávy Wall Street Journal měl zajišťovací fond Melvin Capital lehce přes 8 miliard dolarů v aktivech ke konci ledna. Tato částka přitom údajně zahrnuje záchrannou investici 2,75 miliardy dolarů od fondů Citadel a Point72 Asset Management. Společnost Melvin Capital přitom začala rok 2021 s aktivy ve výši 12,5 miliardy dolarů. To představuje ztrátu poloviny aktiv za měsíc. Ztrátu způsobila vlna retailových nákupů akcií GameStop, které společnost masivně shortovala. Jak uvádí Cointelegraph, podle klientů fondu to představuje ztrátu ve výši 53 %.

Americká komise pro cenné papíry a burzy v pátek oznámila, že bude „pečlivě [přezkoumávat] opatření přijatá regulovanými subjekty,” Údajně v souvislosti se situací kolem Citadel, Melvin, Robinhood a potenciálně retailových investorů ze subredditu r / WallStreetBets. Největší pobouření pak vyvolalo přerušení obchodování akcií GameStop platformou Robinhood, resp. zastavení pouze na straně nákupních příkazů. Kromě toho Robinhood čelí dvěma soudním sporům u federálních soudů v Illinois a New Yorku. Cena akcií GameStop činila v pátek při uzavření trhů 325 $ a za posledních 24 hodin vzrostla o 67 %. 

Wallstreetbets sága míří do Hollywoodu

Poté, co si redditoři všimli, že hlavní hedgeové fondy shortují akcie GameStop (GME), spatřili skvělou příležitost vydělat zisky kolektivním sázením na druhou stranu… Vyšlo to a retail porazil Wall Street..! Není to ani týden, co jsme vás poprvé informovali o probíhající akci komunity / hnutí Wallstreetbets. Skupina redditorů se spojila proti velkým korporacím a velké hollywoodské studio si řeklo – proč ne?! Nyní získalo práva zvěčnit ságu r / Wallstreetbets ve filmu. Jak uvádí Deadline:

„MGM získala návrh knihy The Antisocial Network od nejprodávanějšího autora New York Times Bena Mezricha, který vypráví jeden z největších zpravodajských příběhů roku, o drsné skupině amatérských investorů, hráčů a internetových trollů, kteří srazili Wall Street na kolena.”

Metro-Goldwyn-Mayer vyhrál dražbu a příběhu The Antisocial Network se ujme producent Michael DeLuca. DeLuca produkoval film The Social Network oceněný Oscarem, který vyprávěl příběh o vzestupu zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga. K projektu se hodlají připojit také známí bitcoinoví miliardáři Cameron a Tyler Winklevossové v rámci své produkční společnosti Winklevoss Pictures.

V důsledku likvidace shortů hedgeových fondů mnoho platforem zakázalo retailerům obchodování, což vyvolalo všeobecné pobouření nad tím, koho tyto platformy údajně chrání i za cenu manipulace trhem. Aplikace Robinhood se dostala pod obzvlášť silnou palbu poté, co si pozorovatelé všimli, že 35 % jejích příjmů pochází od Citadel Securities – sesterské společnosti stejného zajišťovacího fondu, který přišel o miliardy dolarů.

 

 

Jak dlouho ještě potrvá korekce, pokud je Bitcoin stále v bull marketu? Co už je dlouhodobý downtrend?

WallStreetBets mánie přešla na Dogecoin: DOGE v lednu roste 1000%! Půjde až na 1 dolar?

Ministryně financí USA Yellenová obdržela 800 tisíc $ od hedgeového fondu zapojeného v kontroverzi GameStop

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *