Pátek, 22 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Ministryně financí USA Yellenová obdržela 800 tisíc $ od hedgeového fondu zapojeného v kontroverzi GameStop

Nově potvrzená ministryně financí Spojených států Janet Yellenová donedávna dostávala štědré finanční injekce od mnoha Wall Street společností a bank. Mimo jiné také od hedgeového fondu, který je zapleten do kauzy GameStop.

Yellenová se podívá na kauzu GameStop?

Ministryně financí Yellenová přislíbila, že se podívá na kauzu, o které KryptoHodler informoval závěrem minulého týdne. Připomeňme, že retailoví investoři dokázali přetlačit velké hráče z Wall Street. Konkrétně jde o některé zajišťovací fondy praktikující masivní, často hromadné, shorty zaměřené na “nadhodnocené” společnosti, které díky tomu údajně mohou utrpět i bankrot. K obchodování retailoví obchodníci využívají různé platformy, mimo jiné Robinhood, která během růstu kontroverzně pozastavila obchodování GameStop, resp. údajně zakázala pouze nákupy.

Jak uvádí magazín Slate, Robinhood provádí tyto obchody tím, že je směruje do jiných firem, aby je provedly na skutečně relevantním trhu. Jednou z firem, která obchoduje pro Robinhood, je údajně Citadel Securities. Citadel Securities a Citadel LLC patří do rodiny společností, které vlastní miliardář Ken Griffin. Když GameStop prudce vzrostl, jeden shortující fond, Melvin Capital, dostal nouzovou pojistku od jiného, a to je právě od ​​Citadel LLC.

Ukázalo se, že Janet Yellenová dostala od Citadel ve třech platbách přibližně 810 000 USD, tedy přes 17 milionů korun.

Vše v pořádku?

Janet Yellenová je novou ministryní financí USA. Poté, co ji v pondělí potvrdil kongres, se stala první ženou v tomto úřadu. V minulosti pak mimo jiné působila jako viceprezidentka FEDu. Yellenová získala signifikantní sumy od různých bank a Wall Street společností, včetně Citadel. Právě zajišťovací fond, který figuruje v kauze GameStop, zaplatil Yellenové za projevy přes 800 tisíc dolarů.

Ministryně si za přednášky v Citadele vydělala 337 500 $ v říjnu 2020, dále pak 292 500 USD v říjnu 2019 a v prosinci téhož roku “skromných” 180 000 USD. To nyní komplikuje pozici političky, která se má v zamyslet nad tím, zda má být organizovaný boj obyčejných lidí proti Wall Street zakázaný. Hovoří se o možném střetu zájmů.

Současně se nabízí otázka, jak moc střet zájmů ovlivní obecně pozici Yellenové v úřadu, když jí od roku 2019 dlouhý seznam korporací, včetně mnoha významných bank a investičních firem, vyplatil za “řečnické poplatky” celkem 7,2 milionu dolarů. Yellenová, která ještě nedávno hovořila o manipulaci na trhu s Bitcoinem, je tedy štědře zaplacená Wall Street. Je možné, aby tato skutečnost neovlivnila její následné kroky v kauze GameStop?

WallStreetBets mánie přešla na Dogecoin: DOGE v lednu roste 1000%! Půjde až na 1 dolar?

Akcie Game Stop: Wall Street shortaři narazili na odpor retailu a skončili ve ztrátě

Společnosti již dohromady drží přes 1,2 milionu BTC – kdo z nich má nejvíce Bitcoinu?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *