Neděle, 19 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Společnosti již dohromady drží přes 1,2 milionu BTC – kdo z nich má nejvíce Bitcoinu?

Zájem společností o Bitcoin a příliv instituciálního kapitálu do BTC dosahuje nových maxim. Společnosti, o kterých víme, že drží bitcoiny, společně drží 5,88 % z celkového maximálního množství hlavní digitální měny.

Největší “HODL” společnosti

Bitcoin je aktuálně na 12 místě v žebříčku největších aktiv dle kapitalizace. Globální digitální měnu si oblíbili investoři z řad retailu i institucí. Společnosti ho nakupují více než kdy dřív a některé z nich již nyní patří k největším bitcoinovým hodlerům na světě.

Grayscale

Největší společností, pokud jde o množství držených bitcoinů, je Grayscale. Společnost Grayscale od roku 2019 provozuje historicky první veřejně obchodovatelný indexový fond digitálních měn. Kromě něj nabízí také samostatné fondy pro Bitcoin, Ethereum a další kryptoměny, ale i jiná aktiva. Pro své klienty z řad institucí spravuje 616 558 BTC. To znamená, že v tuto chvíli drží 2.94 % všech bitcoinů, a to včetně ztracených i ještě nevytěžených jednotek.

Mt.Gox

Hack způsobil pád gigantické krypto burzy, která před rokem 2014 zcela ovládala trh a probíhala na ní většina obchodních operací s Bitcoinem. Od té doby burza stále drží malou část BTC, kterou se podařilo zachránit, zatímco většina byla odcizena. Uvadí se, že hacker získal okolo 850 tisíc bitcoinů, což je enormní číslo a bohužel se tak dostává na seznam největších bitcoinových držitelů. Mt. Gox pak zbývajících 141 686 BTC drží od roku 2014 dodnes. Na seznamu největších hodlerů však již zanedlouho zřejmě figurovat nebude.

Jak KryptoHodler informoval minulý týden, zákazníci budou již brzy schopní konečně získat své peníze zpět. Díky tomu, že to tak trvalo, na tom nakonec nejspíš ještě vydělají. Protože jim nezbylo nic jiného než čekat, stali se z nich v podstatě nedobrovolní hodleři

, což pro ně znamená, že jejich BTC mezitím vzrostlo na ceně z 500 dolarů na více než 30 tisíc.

Block.one

Block.one je společnost stojící za kryptoměnou EOS. V roce 2017 Block.one prostřednictvím ICO EOSu, získala ekvivalent 4 miliard dolarů. Co se obecně moc neví, je, že hodluje Bitcoin. A vůbec ne málo, ale rovných 140 tisíc BTC. V roce 2019 ji za její ICO hrozily vážné problémy, ale nakonec se Block.one podařilo dohodnout s komisí SEC na pokutě ve výši 26 milionů dolarů, čímž byl problém vyžehlen.

MicroStrategy

A konečně tu máme MicroStrategy, která po celou druhou polovinu 2020 hypovala Bitcoin. Masivní sázka na BTC v podstatě vytvořila precedens pro další společnosti a rozvířila debatu o příchodu institucí. 70 784 mincí řadí společnost Michaela J. Saylora mezi ty největší hodlery vůbec.

Závěr

Celkové bitcoinové jmění společností již překonalo cca 1,1 mil. mincí, které stále zůstávají na peněženkách Satoshiho Nakamota. Aktuálně je největší z nich Grayscale s více než 600 tisíci. Celková částka v držení společností pak dosahuje bezmála jeden a čtvrt milionu.

Žena ze Slovenska byla okradena podvodníky o 60 tisíc euro [UPDATE]

Trochu Lepší | Co budete vědět o Bitcoinu, když si přečtete knihu Internet of Money od Andrease Antonopoulose

Úspory: Peníze nejsou všechno, ale bezpochyby musíte umět šetřit

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *