Čtvrtek, 2 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Mýtus o praní špinavých peněz prostřednictvím kryptoměn [Komentář]

Bořiči mýtů, třeste se, protože tohle je kapr. Kryptoměny se používají k praní šupinatých peněz – údajně! Je to pravda? Jdeme na to!

Mýtus číslo jedna

Největší mýtus všech dob? To nejspíš ne, ale pravděpodobně největší mýtus světa kryptoměn. Praní špinavých peněz prostřednictvím kryptoměn. Údajně je to problém, poukazují na to politici po celém světě, odůvodnily se tím regulace typu povinných KYC a nikdo tak nějak příliš nechápe proč.

Mělo by to fungovat asi tak, že kriminálník vezme své peníze získané nezákonnou činností a propere je pomocí Bitcoinu. To ale není moc pravděpodobné. Bitcoin má veřejnou databázi, která se nazývá blockchain. Jedná se o síť, kde údaje o veškerých transakcích zůstávají uloženy a nelze je měnit. O to se stará velké množství uzlů a těžařů, kteří si pravost svých dat v podstatě hlídají navzájem a společně hlídají celý Bitcoin pomocí enormního výpočetního výkonu.

Kde se zde perou peníze?

V kryptosvětě se pravděpodobně nejvíce vypere peněz, které zde někdo ukradne. Vzhledem k aktuálním regulacím se to jeví nepravděpodobně, ale to je spíše vina těch regulací, než kryptoměn, že… Tohle však není problém jen kryptoměn, ale spíše internetu jako takového. Zatímco se regulátoři soustředí na to, co kde kdo řekne, co se říkat nesmí a budují jakési jednotky prosazování pravdy, mezitím zde vesele tisíce podvodníků okrádají miliony více či méně naivních kolemjdoucích.

Každý, kdo se někdy alespoň měsíc aktivně zabýval kryptoměnou a vyhledával přitom informace a infrastrukturu na internetu, se pravděpodobně s nějakým pokusem o krádež buď sám setkal, nebo se takový případ stal někomu v jeho okolí. To je až děsivá představa, když se to podá takhle. Investoři do kryptoměn se přitom v podstatě neliší od investorů do čehokoli jiného.

Ano, traduje se zde sice ta výčitka vůči investorům, kteří nepřišli jen kvůli čistému zájmu, ale to je spíše pozůstatek rané fáze Bitcoinu

. Ale zpět k tématu, víte o někom, kdo by chodil do akcií prát peníze? Nebo do zlata? Jak někdo přišel na to, že se to děje v Bitcoinu? Bitcoin je již regulovaný tak, že není možné ho téměř ani koupit, aniž byste někomu neposlali málem i velikost spodního prádla na selfie s dnešním datumem.

Závěr

Vraťme se závěrem k internetu. Na internetu se dodržují regulace typu GDPR, které poměrně důrazně řeší něco okolo ochrany osobních údajů. Kryptoburzy v současné době disponují fotkami občanských průkazů, řidičáků, platebních karet, e-maily, čísly bankovních účtů a údaji o realizovaných obchodech mnoha milionů lidí. To je velmi vážný stav, vzhledem k tomu, jak často dochází k hackům.

Uvědomme si, že už  hackli i databázi Ledgeru, což je firma, která vyrábí kryptopěnovou peněženku patřící k těm nejbezpečnějším na trhu. Přesto teď těm, kteří si zde koupili hardwarovou peněženku a cítili se díky tomu v bezpečí, chodí rozmanité pokusy o phishing rovnou do mailu a tváří se jako Ledger. Kryptoměnová infrastruktura a internet nepotřebuje regulace, potřebuje právo a zákon, který zde neplatí. Nejsme v rybníce, nacházíme se na vyprahlé poušti divokého západu.

 

Žena ze Slovenska byla okradena podvodníky o 60 tisíc euro [UPDATE]

Jak dlouho ještě potrvá korekce, pokud je Bitcoin stále v bull marketu? Co už je dlouhodobý downtrend?

Úspory: Peníze nejsou všechno, ale bezpochyby musíte umět šetřit

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *