Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Žena ze Slovenska byla okradena podvodníky o 60 tisíc euro [UPDATE]

Anonymní žena přišla o velký balík peněz kvůli podvodníkům vydávajícím se za obchodníky s Bitcoinem. Nechť je tento článek varováním pro všechny zájemce o kryptoměny a upozorněním na mnohé podvodníky.

UPDATE: Po zveřejnění článku se nám dotyčná paní ozvala s tím, že jsme její příběh zneužili k varování ostatních, přičemž se cítí být zrazena tím, že jsme nezveřejnili petici, která byla zřejmě jediným důvodem, proč nám svou výpověď poskytla. Tímto se jí tedy omlouváme a z článku odstraňujeme její jméno a jakékoli spojení s její osobou a ponecháváme ho jako další anonymní příběh, jakých je ve světě kryptoměn bohužel spousta. Pokud tento článek uchrání byť jediného člověka před podvodem, má smysl, aby na našem webu zůstal!

60 tisíc euro

Začíná to často velmi podobně. Libovolná žena, například ze Slovenska, nazvěme ji třeba X, narazila na skvělou nabídku. Dostala soukromou zprávu na Facebooku od někoho, kdo se představil jako obchodník. Uvedl, že působí na burze a dosahuje velkých zisků. Zde by bylo dobré se pozastavit. Rozhodně nereagujte na žádné privátní zprávy s výhodnými nabídkami! Nikdy nevěřte někomu, kdo vám pošle nevyžádanou zprávu (ať už na Facebooku, e-mailu…), a tvrdí, že vám pomůže vydělat peníze.

TIP1: Vyhněte se podezřelým neznámým platformám a raději zvolte pro nákup Bitcoinu osvědčené burzy, jako je např. Coinbase!

Neznámý dobroděj si získal pozornost nabídkou, že X může zhodnotit libovolnou částku dolarů 50 % měsíčně. Opět se nám na tomto příběhu ukazují výstražná znamení, které není dobré ignorovat. Nikdo by neplýtval energií na psaní neznámým lidem s nabídkou 50% zhodnocení měsíčně! Mohlo jít o společnost, která měla v názvu třeba slovo Capital, případně Connect, Rapid, nebo třeba Revolution. Často nemusí chybět ani jméno nějaké známé osobnosti, jako v případě podvodníků, kteří se vydávali za Leoše Mareše.

Osoba se může prezentovat jako obchodník s kryptoměnami, těžař, nebo autor revolučního projektu, který změní svět a výjimkou není ani dobroděj, který rozdává peníze a stačí tak málo – pošlete mu peníze a on vám je “zdvojnásobí”. Asi není třeba dodávat, že po poslání peněz zmizí i s nimi a obětem zbydou jen oči pro pláč.

Když něco zní příliš dobře na to, aby to byla pravda, pravděpodobně to pravda není!

Pozor na podvodníky

Žena X ze Slovenska prostřednictvím falešného obchodního účtu, který vytvářel iluzi zhodnocování, mohla přijít třeba o 60 tisíc euro, nebo klidně i více. Často se může jednat o falešný trading účet, který se na oko pořád zhodnocuje a roste do závratné výšky.  Problém nastává, když se důvěřivá osoba rozhodne vybrat. Podvodníci mohou pod různými záminkami požadovat další peníze, které mohou odůvodnit třeba jako poplatky, daň, poštovné, nebo jim banka nechce umožnit převést nižší částku a samozřejmě slibují zaslanou částku oběti započítat do následné platby. Nakonec si oběť uvědomí, že se stala obětí podvodu

.

TIP2: Bezpečnost | Důležitá pravidla při nákupu a hodlování kryptoměn a jak ochránit své krypto

Pomůže petice, regulace..?

Bohužel, i tohle jsou věci, které se v kryptosvětě dějí. A není to ani problém čistě kryptoměn, ale podvodů na internetu jako takovém. Stále zde působí scameři, kteří se vydávají za kdekoho a přiživují se i na růstu a popularitě Bitcoinu. Varovných příběhů, jako byl tento, je spousta a nám nezbývá, než vás informovat a snažit se upozornit každého, kdo čte naše články, aby se nenechal napálit. Proti podvodům pravděpodobně nepomůže žádná petice, ale může pomoct osvěta a varování ostatních.

TIP3: Jak si koupit Bitcoin či jiné kryptoměny – Průvodce pro začátečníka

Závěr

Rozhodně doporučujeme tohle, všichni, kteří jste se někdy setkali s podvodníky na netu, nahlaste to na Policii. Pošlete dopis či e-mail politikům, kteří by na podvody měli reagovat nějakou legislativou, upozorněte je, co se na internetu děje a kolik je zde podvodných stránek a falešných platforem, scamerů, atd. Napšite svým poslancům, europoslancům, atd.

A pokud se vám stal podobný příběh, přijdte se alespoň podělit s nováčky do naší skupiny Hodlerská komunita na Facebooku, upozorněte ostatní na pochybné nabídky, podvodné weby, na to, když vám někdo neznámý napíše, že vám zhodnotí kapitál třeba o 50 %. Osvěta a šíření povědomí jsou nejdůležitější součástí boje proti podvodům v kryptosvětě. Je třeba tento problém takříkajíc vynést na světlo denní.

Jak dlouho ještě potrvá korekce, pokud je Bitcoin stále v bull marketu? Co už je dlouhodobý downtrend?

Úspory: Peníze nejsou všechno, ale bezpochyby musíte umět šetřit

Počet bitcoinových uzlů (BTC full node) je na historickém maximu po nedávné aktualizaci Bitcoin Core zahrnující Taproot

Žena ze Slovenska byla okradena podvodníky o 60 tisíc euro [UPDATE]

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *