Falešný Metamask: Podvodníci v kryptosvětě vás chtějí přimět nainstalovat fake mobilní aplikace a peněženky!

news, novinky, FAKE, info, scam, podvod, krádež, podvodníci, alert, varování, podvodné stránky, kryptopodvody, úspory, investice, přijít, ukrást, online

Opět po nepříliš dlouhém čase jsme nuceni vás upozornit na další scam. KryptoHodler začátkem prosince upozornil na fake web Ripple, který vás rád okrade o XRP. Nyní si dejte pozor na falešnou peněženku Metamask, která má jediný účel – krást vaše ethery a ERC-20 tokeny.

Pozor na fake aplikace a peněženky

Zde sice hovoříme o peněžence Metamask, kterou někdo napodobil a vypustil do světa, ale varování je obecné. Denně na to narážíme a zdá se, že podvodníci jsou den ode dne fikanější. Musíme vás chtě nechtě poměrně často varovat. Stále se v kryptosvětě nachází takové množství fake stránek a scamů, že se člověk musí ptát, kde jsou všechny orgány a policie. Jako by se všichni soustředili na špehování obyčejných uživatelů, nebo jaká slova se nově nesmí říkat na Youtube, zatímco podvody nerušeně kvetou.

Jakákoli akce, kterou uděláte v souvislosti s kryptoměnou – transakce, instalace peněženky, přihlášení na burzu, update aplikace, přihlášení se k airdropu, atd. – to vše může vést ke ztrátě vašich prostředků. Existuje jen jediná pomoc – zásadně nespěchejte a každou akci považujte za potenciální podvod. Podle toho přistupujte na každý web či aplikaci, jako by šlo o fake stránku a vše si důkladně ověřujte. Raději nedělejte nic a zeptejte se ostatních (třeba v naší Hodlerské komunitě). Zpoždění je pořád lepší, než kdybyste měli přijít o své krypto.

Podvodný Metamask

Jak už bylo řečeno, tentokrát se někteří z vás spálili při používání fake peněženky Metamask. Je důležité, abyste stahovali aplikace a peněženky vždy z originálních zdrojů. Podvodníci si totiž dokážou vytvořit vlastní, který může být takřka k nerozeznání. Další informace o této konkrétní fake peněžence vám řekne KryptoVláďa ve videu.

Metamask shodou okolností používal také Hugh Karp, CEO DeFi platformy Nexus Mutual. Projekt 14. 12. oznámil, že zakladatel přišel o tokeny za více než 8 milionů dolarů. Za ztrátou 6 % všech tokenů Nexus Mutual v oběhu, které připadly Karpovi, stojí právě fake instalace peněženky Metamask. Je to ještě horší, nepomohla totiž ani hardwarová peněženka Ledger. Útočník obešel ochranu tím, že nahradil legitimní transakci svou vlastní.

TIP: Pornhub nyní přijímá jen kryptoměny – Visa a Mastercard odepřely služby, kvůli skandálu stránky pro dospělé

Video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.