Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Falešný Metamask: Podvodníci v kryptosvětě vás chtějí přimět nainstalovat fake mobilní aplikace a peněženky!

Opět po nepříliš dlouhém čase jsme nuceni vás upozornit na další scam. KryptoHodler začátkem prosince upozornil na fake web Ripple, který vás rád okrade o XRP. Nyní si dejte pozor na falešnou peněženku Metamask, která má jediný účel – krást vaše ethery a ERC-20 tokeny.

Pozor na fake aplikace a peněženky

Zde sice hovoříme o peněžence Metamask, kterou někdo napodobil a vypustil do světa, ale varování je obecné. Denně na to narážíme a zdá se, že podvodníci jsou den ode dne fikanější. Musíme vás chtě nechtě poměrně často varovat. Stále se v kryptosvětě nachází takové množství fake stránek a scamů, že se člověk musí ptát, kde jsou všechny orgány a policie. Jako by se všichni soustředili na špehování obyčejných uživatelů, nebo jaká slova se nově nesmí říkat na Youtube, zatímco podvody nerušeně kvetou.

Jakákoli akce, kterou uděláte v souvislosti s kryptoměnou – transakce, instalace peněženky, přihlášení na burzu, update aplikace, přihlášení se k airdropu, atd. – to vše může vést ke ztrátě vašich prostředků. Existuje jen jediná pomoc – zásadně nespěchejte a každou akci považujte za potenciální podvod. Podle toho přistupujte na každý web či aplikaci, jako by šlo o fake stránku a vše si důkladně ověřujte. Raději nedělejte nic a zeptejte se ostatních (třeba v naší Hodlerské komunitě

). Zpoždění je pořád lepší, než kdybyste měli přijít o své krypto.

Podvodný Metamask

Jak už bylo řečeno, tentokrát se někteří z vás spálili při používání fake peněženky Metamask. Je důležité, abyste stahovali aplikace a peněženky vždy z originálních zdrojů. Podvodníci si totiž dokážou vytvořit vlastní, který může být takřka k nerozeznání. Další informace o této konkrétní fake peněžence vám řekne KryptoVláďa ve videu.

Metamask shodou okolností používal také Hugh Karp, CEO DeFi platformy Nexus Mutual. Projekt 14. 12. oznámil, že zakladatel přišel o tokeny za více než 8 milionů dolarů. Za ztrátou 6 % všech tokenů Nexus Mutual v oběhu, které připadly Karpovi, stojí právě fake instalace peněženky Metamask. Je to ještě horší, nepomohla totiž ani hardwarová peněženka Ledger. Útočník obešel ochranu tím, že nahradil legitimní transakci svou vlastní.

TIP: Pornhub nyní přijímá jen kryptoměny – Visa a Mastercard odepřely služby, kvůli skandálu stránky pro dospělé

Video

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

2 Comments

 • Jaroslav Mařinec

  Dnes mi přišla zpráva tohoto znění :
  We have previously tried to contact you via email. Unfortunately we were unable to reach you. We have an urgent message regarding your assets. We would like to urgently draw your attention to the fact that you have still not agreed to the KYC. We are legally obliged to verify all wallets of our customers because we are a financial institution. Today is your last chance to take action or we’ll have to freeze your assets.

  Verify your wallet. Nikdy jsem žádnou peněženku neměl nainastalovanou a už vůbec ne od Metamask.io. Dle mého se jedná o podvodný email. Co je zarážející že mi nepřišel do spam schránky ale na normalní příchozí zprávu. odesilatel této zprávy je : webmaster@payment.neptuneairwayservice.com

  Můžete mi řici nepo poradit o co se jedná děkuji s pozdravem a přáním hezkého dne Mařinec Jaroslav. PS. nikdy jsem kryptoměnu nepoužíval a ani nepoužívám děkuji.

  • Ano, je to jasný podvod. Hodně podvodníků se bohužel zaměřuje na uživatele kryptoměn a zřejmě z nějakého úniku uživatelských dat získali váš e-mail společně s dalšími, o kterých si myslí, že můžou mít nainstalovaný Metamask. Kdybyste ho měl, pokusili by se vás nechat někde zadat SEED, což by dopadlo krádeží kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *