Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Pokud selže fiat, pomůže Bitcoin! Nastupující senátorka USA Cynthie Lummisová je hodlerka

Je to poprvé, co jsme zaznamenali, že by nějaká žena v kongresu spojených států přiznala, že je hodlerka. Bitcoin přijde na pomoc, pokud selže fiat

systém, říká nyní nově nastupující senátorka z Wyomingu.

Hodlerka v kongresu bude šířit povědomí o BTC

V září KryptoHodler informoval o první kryptoburze, která je na cestě stát se globální bankou. Kraken Financial je první společností v oblasti digitálních aktiv v historii USA, která získala bankovní licenci. K tomu došlo ve státě Wyoming. Ze stejného amerického státu, který je přátelský ke kryptoměnám, pochází první hodlerka v senátu USA Cynthie Lummisová.

Hodlerka se dokonce vyjádřila, že chce zvýšit povědomí o Bitcoinu mezi americkými autoritami v kongresu. Uvádí: „Opravdu chci využít svůj čas v Senátu USA částečně k představení tématu Bitcoinu.”

Bitcoin pomůže v nouzi

V roce 2020 světová ekonomika čelila problémům spojeným s onemocněním COVID-19. Centrální banky, ekonomové a politici hledali způsoby kompenzace. Jenže co když se nakonec i přes veškerá opatření tzv. “tradiční systém” zhroutí?

Podle zvolené senátorky Spojených států Cynthie Lummisové se v takovém případě stane Bitcoin životně důležitým.

„Pokud dosáhneme bodu, kdy zjistíme, že jsme utratili tolik, že se věci začnou hroutit, dojde k události černé labutě, pokud jde o jakoukoli fiat měnu – ať už je to naše, vaše, čínská nebo japonská – existuje jištění pro každou vládu na světě. A touto únikovou možností je Bitcoin,“ uvedla hodlerka Lummisová.

Bitcon se má rozvíjet po boku fiat měn

Nově zvolená senátorka přiznává, že by ráda zvýšila povědomí svých kolegů o Bitcoinu. Podle ní by zákonodárci měli vědět co tato kryptoměna umí a jakým způsobem se může stát „aktivem, které může růst a rozvíjet se jako doplněk, tedy v zásadě vedle naší nekryté měny.”

Rozdílem je, že Bitcoin má konzistentní omezenou nabídku, zatímco rámec amerického dolaru neodmyslitelně zahrnuje inflaci. „Devalvace je nevyhnutelná,” tvrdí Lummisová, která o sobě říká: Jsem hodlerka. Jenom kupuji, nikdy jsem [Bitcoin] neprodávala.”

TIP: Burzovní výhled: Analýza Bitcoin, Ethereum, libra, akcie Airbnb, Tesla, Grayscale, vakcína Pfizer [TradeCZ]

Závěr

„Vím, že neexistuje žádná strategie, žádný plán, aby Spojené státy začaly snižovat svůj dluh,” dodává senátorka. Kromě samotného problému s dluhem Spojené státy i svět potřebuje plán B pro případ, že současný systém selže. „Touto alternativou je z mého pohledu Bitcoin,” dodává hodlerka Cynthie Lummisová.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *