Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Fiat faily | Řekové budou pokutováni, pokud neutratí třetinu příjmu online!

Bezprecedentní zákon chystají v Řecku. Pokud Řekové neutratí necelou třetinu svých ročních příjmů elektronicky, dostanou vysokou pokutu formou daně.

Povinná 30% útrata!

Řekové se mohou začít připravovat na bezprecedentní vládní zásah do finanční svobody. Jak prozradil Alex Patelis, hlavní ekonomický poradce předsedy vlády, chystaná povinná online útrata dosáhne výše 30 % z ročních příjmů ve fiat měně. Pokud to lidé nesplní, čeká je pokuta.

Tento radikální program má za cíl zvýšit příjmy státního rozpočtu. Jednoduše řečeno, lidé buď zaplatí více pokut, nebo více utratí a zvýší se odvod DPH. V každém případě by se mělo vybrat víc na daních.

Věc má ještě druhou rovinu. Již delší dobu je celosvětově patrný postupný tlak na povinnost přijímat peníze (výplaty, vyšší částky…) na bankovní účet. Tyto kroky umožňují větší kontrolu a dohled nad lidmi a jejich financemi. Zároveň platí, že bezhotovostní peníze mnohonásobně převyšují celkovou nabídku papírových bankovek a mincí prostřednictvím systému minimálních rezerv. Čím více se používají platby online, tím více se nůžky rozevírají.

Tip: #SPPN 39 | Fiat měny čeká zánik – budoucnost peněz je digitalizace

Řekové při nedodržení zaplatí pokutu

Na celé věci je zarážející radikálnost tohoto chystaného opatření. Řekové, kteří nesplní svůj úkol utratit 30 % celkových ročních příjmů online, budou pokutováni. Pokuta bude činit 22 % z nesplněné částky.

Co to znamená?

Řekněme, že váš měsíční příjem je 1000 euro. Roční příjem tedy 12 x 1000 = 12000 eur a celková řecká zákonná povinnost utrácení online je 30 % z 12 tisíc, což je 3 600 eur. Pokud utratíte například jen 1000 eur, bude vám v Řecku uložena pokuta ve výši 22 % rozdílu mezi povinností a útratou, což v tomto případě předsatvuje 22 % z 2 600 eur. V daném případě by tedy pokuta činila 572 eur.

Závěr

Pokud daný návrh skutečně vstoupí v platnost a nebude napaden jako protiústavní, Řekové budou muset povinně utratit necelou třetinu svých ročních příjmů elektronicky (tzn. kartou, bankovní transakcí, atd.). Radikální opatření počítá s 22% pokutou z nesplněných útrat a s ještě větší kontrolou financemi obyvatel, která by v takovém případě zahrnovala hlášení bank o útratách svých klientů.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Matic Network (MATIC) se vysypal – za pád přesahující 50 % může “panic sell”

Zdroje:
https://www.telegraph.co.uk/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *