Úterý, 18 březnaVítejte na hodlerském webu!

#SPPN 39 | Fiat měny čeká zánik – budoucnost peněz je digitalizace

Budoucnost peněz je přechod do digitalizace a můžeme se již nyní začít připravovat na zánik hotovosti. Fiat měny, které dnes každodenně používáme, by za deset či dvacet let mohly být minulostí. Každou středu a sobotu vychází na Hodlerovi přehled posledních zpráv a novinek z kryptosvěta a kryptomarketu. Ani dnes tomu nebude jinak a kromě top zpráv a novinek z kryptosvěta posledních 3 dní se podíváme také na možnou budoucnost peněz.

Co je SPPN?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Jedná se o zkratku pro středeční (sobotní) přehled posledních NEWS a vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nemají čas číst novinky denně, nebo si prostě rádi přečtete souhrn aktualit posledních dní, včetně stručného pohledu na kryptomarket.

Úvod

Na našem Facebooku jsme vás, kromě praktického příkladu při použití metody průměrování vstupní ceny či třeba rekordního hodinovému objemu BTC transakcí, informovali také o zprávě “Imagine 2030″. Jedná se o představu, jak by se mohl změnit svět a především svět financí za deset let. Vypracována byla analytikem Deutsche Bank Jimem Reidem.

Budoucnost peněz

Představte si, jaká by mohla být budoucnost peněz. Zkusme si předtavit rok 2030. Změní se finanční sektor k nepoznání, nebo si budeme muset počkat dalších 10 let? Toto téma je velmi zajímavé a nedivil bych se, kdybychom se k tomu ještě mnohokrát vrátili.

Již dnes můžeme říct, že co se týče peněz, začínají se projevovat snahy o změnu. Začíná to být natolik zjevné, že již začínám věřit, že fiat měny, alespoň tak, jak je dnes známe, čeká zánik.

Tomu nasvědčuje v první řadě neúnosná a stále se zvyšující zadluženost států. Zadlužení a neustálý tisk a tvorba dalších a dalších peněz, je sama o sobě poplašným signálem. Nechci být v tomto směru nositelem špatných zpráv, ale je očividné, že systém fiat peněz zvolna míří do záhuby. Otázkou není, jestli fiat peníze narazí na obrovské problémy, otázkou je, kdy se tak stane.

Fiat měny jsou v problémech

Nechci šířit nějakou poplašnou zprávu, berte to jako osobní názor autora článku. Můžu se mýlit, ale řekněte mi, jak se můžou současné peníze dlouhodobě zachránit? Není to jen o nesplatitelném zadlužení, což je samo o sobě věcí, která dělá fiat peníze více virtuální, než jsou kryptoměny. Jsou tu i další problémy.

Jedním z nich je zastaralost. Moderní svět jako by stále více nechával bankovní a státní aparáty daleko v patách. Vidíme na jedné straně obrovské změny ve společnosti, v tom, jak trávíme náš každodenní život a jaké technologie při tom používáme. Na druhé straně pak vidíme více méně stagnující státy a banky.

Digitalizace

Zde byste možná správně namítli, že to není tak docela pravda, protože se některé státy začínají probouzet a např. Čína a Francie již otevřeně hovoří a pracují na digitalizaci. Máte pravdu, ale co myslíte, stihnou to dokončit včas?

Bitcoin je zde již více než 10 let, prošel řadou vylepšení, přicházejí další kryptoměny a projekty a za dalších 10 toto celé odvětví může udělat obrovský skok. Co za tu dobu udělaly banky a vlády? Kam se posunuly úřady? Po 10 letech začínají ve většině případů teprve zjišťovat, že se něco děje, vyhodnocovat přínosy a uvažovat, zda by se něco mělo udělat, nebo ne.

budoucnost peněz ještě jednou

Asi uznáte, že tímto tempem nebudu daleko od pravdy, když říkám, že fiat měny čeká zánik. Zatím ještě nevíme, jaký model peněz ty současné nahradí, ale je to opět téma, o kterém můžeme vést zajímavou diskuzi. Můžeme se např. dočkat doby, kdy budeme mít jen jednu oficiální globální měnu? Nebo naopak množství soukromých peněz, které budeme směňovat v digitálních směnárnách?

Vymaní se státy ze zadlužení a začnou vydávat vlastní digitální měny? Jakou úlohu v tom bude hrát Bitcoin a stane se jednou právě Bitcoin takovou globální rezervní měnou, kterou nikdo nevlastní, takže nikdo nebude nikomu závidět? V každém případě si myslím, že směr je jasný – digitalizace a zánik peněz, jak je dnes známe.

Zda k tomu dojde za 10 let, později, nebo dřív, to dnes neumíme odhadnout, ale je opravdu velmi pravděpodobné, že k tomu nakonec dojde a ať už zvítězí Bitcoin či ne, bylo by fajn, kdyby vyhrál scénář, kde už nebudeme muset na systém jen nadávat, ale bude naopak skvělý.

Přehled novinek

Napište nám do komentáře svůj názor na digitalizaci peněz a jejich budoucnost. Jaký je váš odhad, co se týče peněz, mýlím se a současné peníze nás ještě přežijí, nebo na to máte jiný názor? Ale nyní již přejděme na zprávy a novinky. V našem edukativním článku jsme se věnovali fiat penězům. Přečtěte si tedy, o co se jedná a co dává bankovkám hodnotu.

Co je to? | Fiat peníze – Co dává bankovkám hodnotu

Francie začne pracovat na digitální měně

Na jaře 2020 začne Francie pracovat na možné digitální měně a sbírat návrhy projektů. Zpráva koresponduje s našim dnešním tématem i názorem analytika Deutsche Bank Jima Reida, který vidí možný konec fiat měn do 10 let.

Francie se přidává do závodu digitálních měn – testování zahájí již na jaře 2020

USA „nemusí vydat digitální měnu”

Také tato zpráva se dotýká tématu budoucnosti peněz. Zatímco ve světě začíná být zjevný přechod k digitalizaci peněz, americké špičky vyhlašují, že v příštích 5 letech nemusí vyvíjet digitální měnu, resp. na svém dolaru cokoli měnit. Spekuluje se, že na tom možná pracují tajně, ale osobně se přikláním k názoru, že kryptoskeptický ministr financí Steven Mnuchin a šéf FEDu Jerome Powell skutečně nevěří, že by museli něco dělat.

USA teď nepotřebuje digitální měnu! Shodl se ministr financí Mnuchin a šéf FEDu Powell

Odpočinek na předpis

V páteční večer vám někdy rádi nabídneme odpočinkový článek z oblasti osobního rozvoje a souvisejících témat. Tentokrát jste si mohli přečíst o tom, co znamená zdolat svoji vlastní horu. Máte chuť k seberealizaci?

Odpočinkový článek | Jak najít svou horu?!

Brazílie striktně vyžaduje měsíční hlášení kryptoaktiv

Obchodníci s kryptoměnami mají v Brazílii o zábavu postaráno. Bavit se však nebudou pouze na karnevalech, ale také při pravidelném měsíčním papírování. Pokud to neudělají, spustí se tzv. kód 5720. Samotné hodlování však naštěstí žádnou povinnost nezakládá.

Brazílie spouští “kód příjmy 5720” – povinné měsíční podání o obchodování kryptoměn

Kryptomarket

Pojďme se ještě krátce podívat na market. Bitcoin dnes mírně rostl a momentálně se obchoduje na ceně cca 7 560 USD dle CMC. Ve středu jsme vás informovali o prudkém růstu z hodnot okolo 7 200 USD / BTC až nad 7 500. Po vydání článku však přišel stejně prudký sešup a vytvořil se nám ukázkový Bárt pattern. Posuďte sami.

Bart pattern

Závěr

Peníze jak je známe čeká přinejmenším značná proměna. Problémy, se kterými se potýkají, jsou často bagatelizovány. Nicméně tím nezmizí a naopak se neustále prohlubují. Budoucnost peněz se zdá být v digitalizaci a z dnešního pohledu může být rok 2030 nebo 2040 stěží představitelný. Dnes o budoucnosti můžeme vést zajímavé debaty, napište nám tedy svůj názor na dané téma a diskutujme. 🙂

 

-Kytka (Steemit, Publish0x, facebook)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Co číst dále?

Co je to? | Fiat peníze – Co dává bankovkám hodnotu

Odpočinkový článek | Jak najít svou horu?!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *