Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

USA teď nepotřebuje digitální měnu! Shodl se ministr financí Mnuchin a šéf FEDu Powell

USA navzdory urychleným snahám Číny či Francie o digitální měnu podobný projekt v příštích 5 letech neplánuje a nepotřebuje. Shodl se na tom ministr financí Steven Mnuchin a šéf FEDu Jerome Powell.

USA neplánuje digitální měnu

I přes výroky ze strany Davida Marcuse za Facebook, že pokud USA neudělá stablecoin, tak Čína ano, a i přes další různé výzvy a naléhání je Mnuchin rozhodný. Američané podle něj digitální měnu minimálně v příštích 5 letech nepotřebují.

Připomeňme, že ministr financí dříve označil Bitcoin a kryptoměry za hrozbu pro národní bezpečnost. Také výrok, že dolar se na praní špinavých peněz nepoužívá, vzbudil v kryptokomunitě nesouhlas a vlastně bychom ho mohli označit jako objektivní lež, vzhledem k dostupným údajům.

„Nemusíme to vydat”

Připomeňme také výzvu některých zákonodárců, aby FED zvážil vývoj digitální měny. Důvodem bylo, že jinak USA riskují, že zůstanou pozadu a ztratí své postavení. Také se množí obavy ze ztráty dolarové hegemonie. FED zákonodárcům v listopadu odpověděl:

„Federální rezervní systém v současné době nevyvíjí digitální měnu centrální banky v amerických dolarech (CBDC), ale nadále pečlivě vyhodnocuje náklady a přínosy vydání CBDC, definovaného jako nový typ závazku Federálního rezervního systému k domácnostem…”

Nyní to podle vyjádření ministra Mnuchina vypadá tak, že již vše vyhodnotili a mají jasno. Uvedl totiž na adresu využití blockchainu a tvorby státní digitální měny toto:

“Hovořili jsme o tom s předsedou Powellem. Oba souhlasíme s tím, že v blízké budoucnosti, v příštích pěti letech, nevidíme poteřbu, aby Fed musel vydávat digitální měnu.“

Závěr

Stablecoiny by měly vyřešit problém s vysokou volatilitou kryptoměn, která z části brání jejich masovému použití pro platby. Také mnoho z nás raději Bitcoin drží, než abychom ho utráceli, protože věříme, že časem bude mít větší hodnotu. Státní digitální měna (stablecoin navázaný na fiat) je pro někoho nesmysl, jiní v tom naopak vidí velký význam. Co si o tom myslíte vy? Napište nám svůj názor do komentářů.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Francie se přidává do závodu digitálních měn – testování zahájí již na jaře 2020

Zdroje:
https://www.bloomberg.com/
https://dailyhodl.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *