Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Výzkum Messari: Ne Bitcoin, Ale Americký Dolar je Králem Praní Špinavých Peněz

Nedávný výzkum výzkumné společnosti Messari ukázal, že americký dolar mnohonásobně převyšuje Bitcoin v množství “špinavého” používání techto měn.

Dolar vévodí tmavé ekonomice

Data z výzkumu Messari uvádějí, že na každý 1 $ v bitcoinech (satoších) utracených na dark webu připadá 800 USD v hotovosti, které jsou “vyprány”. To znamená, že americké dolary jsou velmi vysoko nad Bitcoinem, pokud jde o praní špinavých peněz a nezákonné činnosti.

Společnost vycházela z dat Chainalysis a Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu. Messari uvádí:

„Po komentáři amerického ministra financí Steva Mnuchina, který trval na tom, že ministerstvo financí má za cíl „chránit integritu našeho finančního systému“ v souvislosti s rostoucím zájmem o digitální aktiva, jako je Bitcoin ($ BTC) a Libra, jsme se na to rozhodli podívat blíže..

.”

Dodejme, že americký ministr financí Steven Mnuchin prohlásil, že dolar se na praní špinavých peněz podle něj nepoužívá, zatímco na Bitcoin, Libru Facebooku či jiné kryptoměny je třeba se zaměřit, představují totiž „hrozbu.” No data výzkumu uvádějí něco jiného (použití Bitcoinu na darknetu – vyznačeno červené, praní špinavých peněz při použití dolaru – modře).

Dolar je 800x více používaný na praní špinavých peněz než Bitcoin (zdroj: Messari.io)

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://messari.io/

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *