Sobota, 20 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (22. 7.) | Libra na Koberečku v Senátu USA a Mnoho Dalších Zpráv

Uplynulý týden nám opět přinesl mnoho zpráv ze světa kryptoměn, tak se pojďme mrknout na ty nejzajímavější. Slyšení Facebooku před senátem ohledně chystané kryptoměny Libra ■ Rozhovor s CEO Bitmexu Arthurem Hayesem ■ Libra bude splňovat všechna pravidla státní regulace ■ Binance spustí stakování Stellaru na své platformě ■ Verdikt čínského soudu, který potvrdil, že Bitcoin je majetek ■ Indický ministr financí oznámil, že není platný zákon, který by zakazoval kryptoměny ■ Údajné vyšetřování burzy Bitmex.

INFO: Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Úterý ■ Slyšení Facebooku před senátem ohledně chystané kryptoměny Libra

David Markus, šéf Facebooku pro blockchain technologie, byl pozván na slyšení Kongresu, kde se probíralo např. nevhodné zacházení s uživatelskými daty. Markus na úvod sdělil, že Libra by měla být licencovaná, regulovaná a pod dohledem…

Výsledek tohoto slyšení bude mít s největší pravděpodobností dopad na spuštění Libry. A také může přinést nová pravidla a regulace do světa kryptoměn. Ovlivnit to může taktéž další technologické firmy, které uvažují nad možností vytvoření vlastního platidla.

Během úterního slyšení došlo také k poklesu na trhu kryptoměn.

(Zdroj: https://kryptomagazin.cz/)

TIP: Dovolujeme si vám nabídnout náš článek o Facebooku (kryptozprávy pokračují pod náhledem:)

HODL | Facebook – Timeline Sociální Sítě, Která Přepsala Lidské Dějiny

Rozhovor s CEO Bitmexu Arthurem Hayesem

Ten v rozhovoru pro portál Cointelegraph hovořil o Bitcoinu a jeho problému se soukromím transakcí. Na jednu stranu označil Bitcoin za potenciálně úspěšnou kryptoměnu, s velkou uživatelskou základnou. Ale na druhé straně mu vytknul, že neposkytuje dostatečné finanční soukromí.

Byť je Bitcoin často prezentován jako (pseudo)anonymní měna, kterou se financuje terorismus, tak opak je pravdou. (Pozn. red.: O tom jsme vás ostatně na Hodlerovi nedávno informovali)

Každý Bitcoin je unikátní a díky veřejnému Blockchainu dohledatelný, což dává státním institucím možnost zakázat obchodování s jednotlivými adresami, kdy by např. směnárnám hrozil postih, v případě přijetí těchto označených Bitcoinů.

Naopak u dolaru nelze identifikovat jeden konkrétní dolar, který byl použit k nekalým praktikám. Proto má v tomto ohledu hotovost navrch a vlády se jí snaží zbavit. Hayes však navrhuje, vyřešit tento problém hard forkem. To by Bitcoinu přineslo vylepšení v podobě anonymních transakcí, podobně jako je tomu u kryptoměn Monero, Zcash nebo Dash.

(Zdroj: https://cointelegraph.com/)

Libra bude splňovat všechna pravidla státní regulace

Jak jsme informovali v první zprávě, o tomto záměru informoval David Markus, během svého slyšení u senátu. Ten  dále zdůraznil, že společnost bude mít program proti praní špinavých peněz.

Někteří zákonodárci ovšem byli skeptičtí. Senátorka Martha McSallyová zpochybnila soukromí Libry a vznesla obavy. Proč by měli zákonodárci neměli důvěřovat platformě? „Na základě záznamů o neúspěších a klamání v minulosti.“

Následoval senátor John Kennedy s otázkou:

 „Jestliže Libra získá 200 milionů uživatelů, kteří ji budou používat, někdo bude mít přístup k těmto datům. Říkáte mi, že nikdo v Libra asociaci nebude chtít tato data zpeněžit?”

(Zdroj: https://cointelegraph.com/)

Pátek ■ Binance spustí stakování Stellaru na své platformě

Oficiální prohlášení zní takto:

„V srpnu 2018 se tým Binance řídil doporučením Stellar týmu, změnit některé parametry jak cold, tak hot peněženek. Tato změna nám umožnila nevědomky vydělávat odměny […] Zjistili jsme, že jsme již vydělali 9 500 000 XLM (775 000 USD) extra XLM mincí. Všechny týdenní odměny jsou zdokumentovány na blockchainu a připsány na Binance.“

Od 20. července spustila proto stakování pro své uživatele, kteří budou odměněni za držení XML. Od tohoto data dělá Binance každý den snímky uživatelských účtů, což bude pokračovat 40 dnů. 1. září budou rozděleny odměny podle průměrného množství držených mincí.

(Zdroj: https://kryptohodler.cz/)

Pátek ■ Verdikt čínského soudu, který potvrdil, že Bitcoin je majetek

Jde o virtuální majetek s právní ochranou! Tento verdikt byl na základě případu, kdy v roce 2013 žalobce zakoupil 2,675 bitcoinů  z čínského online obchodu. Tento obchod byl v roce 2017, po zákazu obchodování s kryptoměnami, uzavřen a žalobce se začal domáhat svých finančních prostředků.

Žalobce sice svůj případ prohrál, ale rozhodnutí soudu přineslo právní precedens pro budoucí rozhodnutí.

„Bitcoin má atributy vlastnictví. Je cenný, vzácný a použitelný. Měli bychom jej tedy uznat jako virtuální majetek podle „Všeobecného občanského zákona.“ Virtuální vlastnictví je právně chráněno zákony Čínské lidové republiky.“

(Zdroj: https://kryptomagazin.cz/)

Sobota ■ Indický ministr financí oznámil, že není platný zákon, který by zakazoval kryptoměny

Anurag Thakur toto prohlásil po dotazu od svého kolegy v indickém parlamentu, „zda vláda vzala na vědomí rozšiřování kryptoměn v zemi. A zda jsou podniknuty kroky proti osobám, které jsou zodpovědné za provozování kryptoměny na trhu?”

Ministr na to reagoval slovy, že v Indii neexistuje zákon, který by zakazoval kryptoměny. Dokonce ani neexistuje zákon, který by se speciálně věnoval kryptoměnám. Toto prohlášení tedy částečně vyvrací uvažovaný zákon o trestání za držení kryptoměn v Indii, o kterém jsme vás informovali již dříve.

TIP: Hodlerovi nedávno vyšel článek, který ukazuje další navazující události: Zmatky Ohledně Zákazu Kryptoměn v Indii Způsobila Místní Centrální Banka

(Zdroj: https://cointelegraph.com/)

Údajné vyšetřování burzy Bitmex

Tuto zprávu přinesla agentura Bloomberg, která tvrdí, že Americká komise pro obchodování komoditních futures (CFTC) vyšetřuje tuto oblíbenou burzu. Toto vyšetřování má být na základě podezření na porušení pravidel tím, že umožnila americkým občanům obchodovat na platformě, která u tohoto dohledového orgánu není registrovaná.

Samotná komise toto údajné vyšetřování odmítá komentovat. Burza veškeré obvinění odmítá, prostřednictvím slov svého šéfa Arthura Heyse, který se v tomto týdnu vyjadřoval i k Bitcoinu a jeho anonymitě.

„Nadále sledujeme veškerý právní a regulační vývoj po celém světě a budeme dodržovat všechny platné zákony a předpisy, odmítáme veškerá obvinění z kriminality, manipulace nebo nespravedlivého zacházení s našimi zákazníky, kteří jsou v centru všeho, co děláme.“

(Zdroj: https://kryptohodler.cz/)

Video – Libra na koberečku a další kryptozprávy

Krypto Zprávy čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi. Hlavní téma: Libra na koberečku v senátu USA.

https://youtu.be/5b1HFqOa92E

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *