Ministr Financí Indie: Nemáme Platný Zákon, Který by Zakazoval Kryptoměny

news, indie, zákon, ban, indická, kryptoměny, novinky, zprávy, aktuální, kryptosvět, krypto, aktualitka, slon, Ghanesha, India

Indický ministr financí Anurag Thakur řekl, že v Indii neexistuje žádný platný zákon, který by výslovně zakazoval používání kryptoměn.

Zákon zakazující kryptoměny (zatím) nemáme

V horní komoře indického parlamentu tzv. „Radě států” se v diskuzi řešila otázka kryptoměn. Indický ministr financí Anurag Thakur dostal od svého kolegy otázku, zda:

  “…vláda vzala na vědomí rozšiřování kryptoměn v zemi a zda jsou podnikány kroky proti osobám, které jsou zodpovědné za provozování kryptoměny na trhu?”

Odpověď ministra financí zněla, že v Indii neexistuje žádný zákon, který by zakazoval kryptoměny, resp. který by byl speciálně napsán pro kryptoměny. Takové aktivity mohou být stíhány pouze v případě, že porušují již dříve platné zákony (např. daň z příjmů, apod.).

Dříve jsme vás informovali o nepotvrzeném zákoně, který koluje v Indii i v médiích po celém světě a zřejmě uvádí do nejistoty všechny místní kryptonadšence i podnikatele. Pokud by vstoupil v platnost, zakázal by pod přísným trestem (až 10 let vězení + pokuta) všechny kryptoměny kromě digitální rupie. Tato zpráva bohužel otázku Banu kryptoměn v Indii definitivně neuzavírá, neboť ministr hovořil o platných zákonech, nikoli o případných návrzích.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.